پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: متاسفانه به نظر می رسد مابین آتش سوزی های چند روز اخیر در پارک ملی گلستان و فعالیت گروهی از شکارچیان غیرمجاز ارتباط معنی داری وجود دارد بدین ترتیب که متخلفین قسمت هایی از پارک را به آتش کشیده و پس از اعزام محیط بانان برای مهار آتش، از عدم حضور مامورین استفاده کرده با ورود به منطقه اقدام به قتل عام حیات وحش نموده اند.

مدیر روابط عمومی حفاظت محیط زیست گلستان گفت: ساعت ۱٫۳۰ شب گذشته در حالیکه تمامی نیروها و محیطبانان پارک ملی گلستان مشغول مهار آتش سوزی وسیعی در محدوده ییلاقی پارک بودند از بخش دیگر پارک خبر می رسد گروهی ۳ نفره از شکارچیان غیرمجاز وارد پارک شده و با سو استفاده از عدم حضور محیط بانان مشغول قتل عام حیات وحش هستند.
احمد دباغیان افزود: بلافاصله اکیپی از محیط بانان با وجود خستگی مفرط ناشی دو شبانه روز تلاش برای مهار آتش، عازم منطقه مربوطه شده و به جستجوی متخلفین می پردازند.
مامورین متوجه می شوند که متخلفین از شکارچیان سابقه دار منطقه هستند و پس از اقدام به شکار غیرمجاز به منزل خود در روستای تنگه راه بازگشته اند.
محیط بانان نیمه های شب با اخذ نیابت قضایی بصورت ناگهانی وارد منزل مربوطه شده و به بازرسی از دورن خانه می پردازند.
در جریان بازرسی از این مکان لاشه دو مرال (گوزن)، یک شوکا، یک میش وحشی و بره میش میش وحشی کشف و ضبط گردید.
در این رابطه ۳ متهم بازداشت و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
یکی از متهمین از اهالی روستای تنگه راه از شکارچیان حرفه ای و سابقه دار منطقه است که تا امروز بیش از ۱۰ پرونده قضایی شکار غیرمجاز در محدوده پارک ملی گلستان داشته است.
متاسفانه به نظر می رسد مابین آتش سوزی های چند روز اخیر در پارک ملی گلستان و فعالیت گروهی از شکارچیان غیرمجاز ارتباط معنی داری وجود دارد بدین ترتیب که متخلفین قسمت هایی از پارک را به آتش کشیده و پس از اعزام محیط بانان برای مهار آتش، از عدم حضور مامورین استفاده کرده با ورود به منطقه اقدام به قتل عام حیات وحش نموده اند.
منبع خبر : پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران