ماموران اداره حفاظت محیط زیست مانه و سملقان در استان خراسان شمالی در یک عملیات تعقیب و گریز موفق به نجات یک راس آهوی زخمی از دست شکارچیان غیرمجاز شدند.

به گزارش ایرنا رییس اداره محیط زیست مانه و سملقان در روز سه شنبه اعلام کرد: ماموران این اداره هنگام گشتزنی در منطقه حفاظت شده ˈقرخودˈ این شهرستان، با شنیدن صدای شلیک تیر، به تعقیب شکارچیان پرداختند.

موسی ولیزاده افزود: شکارچیان متخلف با دیدن ماموران با استفاده از تاریکی شب متواری شدند که ماموران پس از یک شب گشت و کنترل در منطقه، صبح روز بعد یک رأس آهوی ماده را که مورد اصابت گلوله قرار گرفته و پایش از ناحیه ران قطع شده بود، پیدا کردند.

به گفته وی آهوی مصدوم برای مداوا به کلینیک دامپزشکی شهر ˈآشخانهˈ مرکز شهرستان مانه و سملقان منتقل شد که با تلاش ماموران و دامپزشکان مورد جراحی قرار گرفت و اکنون وضعیتش رو به بهبودی است.

منطقه حفاظت شده قرخود در غرب استان خراسان شمالی و در مجاور پارک ملی گلستان واقع است که حدود 43 هزار هکتار وسعت دارد.

این منطقه زیستگاه بزرگترین قوچ و میش ایران (اوریال) است و نیز گونه هایی چون کل و بز، پلنگ، گرگ، گراز، خرس قهوه ای، آهو، کفتار، روباه، شغال، خرگوش، تشی، انواع گربه های وحشی، سمور و سنجاب و گونه هایی از پرندگان در آن زیست دارند.منبع:ایرنا