عاملین کشتار یک کل وحشی با تلاش محیط بانان شهرستان نایین دستگیر شدند

۱۶ تیر ۱۳۹۳
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: سه روز قبل نیروهای یگان محیط زیست شهرستان نایین اصفهان حین گشت زنی شبانه متوجه تردد مشکوک یک خودروی پاترول در جاده ای در حاشیه شرقی پناهگاه حیات وحش عباس آباد شدند.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان نایین در این باره گفت: محیط بان ضمن متوقف نمودن خودرو به بازرسی از آن مشغول شدند اما متوجه مورد خاصی در جریان بازرسی نشدند.
حسین اکبری افزود: راننده پاترول مدعی بود جهت طبیعت گردی و چیدن گیاهان دارویی در حاشیه جاده توقف نموده اما محیط بانان به اظهارات ضد و نقیض و غیر معمول وی مشکوک شدند و احتمال دادند این خودرو نفراتی را شبانه در منطقه پیاده کرده است.
محیط بانان به جهت اینکه راننده متوجه شک آنها نشود وی را رها کرده و پس از دور شدن خودرو به جستجو در ارتفاعات مشرف به محل توقف خودرو پرداختند اما کسی را مشاهده نکردند.

……………………..تصویر: لاشه شکار و اسلحه گلوله زنی کشف شده از شکارچیان غیرمجاز
رئیس اداره محیط زیست شهرستان نایین گفت: مامورین سپس به کنترل نامحسوس جاده مشغول شدند و پس از دو روز متوجه شدند خودروی پاترول مجددا به همان محل بازگشته و سه نفر را پس از خروج از کوههای مشرف به جاده سوار کرده و حرکت نمود.
حسین اکبری افزود: مامورین به تعقیب خودرو پرداخته و همزمان طی هماهنگی با پلیس راه، خودروی پاترول کمی جلوتر در ایست و بازرسی نیروی انتظامی متوقف و توسط نیروهای یگان محیط زیست مورد تفتیش و بازرسی قرار گرفت.
در جریان بازرسی از این خودرو یک قبضه اسلحه گلوله زنی و مقادیری گوشت متعلق به یک کل وحشی که جاسازی شده بود کشف و ضبط گردید.
در این رابطه به غیر از راننده خودرو سه نفر متهم که دو نفر آنان شکارچیان غیربومی و یک نفر نیز همدست محلی آنان بود شناسایی و دستگیر شدند.
متهمین پس از تنظیم صورتجلسه تخلف و تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.