در سال جاری و با آغاز فصل گرما و صید در رودخانه ها و مناطق آبی مجاز، صدور پروانه صید ماهی با قلاب از خرداد سال جاری آغاز شده است و تا پایان دیماه ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، سازمان حفاظت محیط زیست همه ساله برای برخی از مناطق آبی کشور مجوز هایی را صادر میکند . در سال جاری و با آغاز فصل گرما و صید در رودخانه ها و مناطق آبی مجاز، صدور پروانه صید ماهی با قلاب از خرداد سال جاری آغاز شده است و تا پایان دیماه ادامه دارد.


لازم به ذکراست: در این راستا موارد زیر برای صدور پروانه صید ماهی با قلاب در رودخانه‌ها و آب‌های داخلی کشور به استثناء استان‌های گیلان، مازندران و گلستان توصیه میشود :

1- اعتبار پروانه صادره از تاریخ صدور به مدت یک ماه می‌باشد. بدیهی است پس از پایان تاریخ اعتبار، متقاضیان موظفند برای دریافت پروانه مجدد مراجعه نمایند.

2- بهای پروانه صید ماهی پنجاه هزار ریال است که در مقابل ارائه رسید بانکی، بنام صیاد صادر می شود.

3- تعداد مجاز صید، روزانه ده قطعه ماهی به ازای هر پروانه تعیین می‌باشد.

4- صید در رودخانه‌های حفاظت شده و فاصله تا 500 متری از مصب رودخانه ها و نیز صید انواع آزاد ماهیان دریای خزر ، ماهیان خاویاری و ماهی قزل آلای خال قرمز ممنوع است.

5- ماهیگیری در قسمت‌هایی که از طرف سازمان آب منطقه ای ممنوع اعلام گردیده است مجاز نمی‌باشد.

شايان ذکر است:متقاضیان با در دست داشتن کارت ملی خود و ارائه یک قطعه عکس 4*3 میتوانند به اداره کل یا ادارات شهرستانها و یا پاسگاه های سر محیط بانی محیط زیست مراجعه نمایند و نسبت به اخذ پروانه ماهیگیری با قلاب اقدام نمایند .


منبع:باشگاه خبر نگاران


لینک خبر :دستورالعمل صیدماهی با قلاب در سال ١٣٩٣ اعلام شد/ به ازای هر پروانه روزانه تنها 10 قطعه ماهی