بررسی‌ها نشان می‌دهد با وجود آنکه پنگوئن‌های امپراتور در برابر تغییرات جوی سازگارتر هستند، همچنان این گونه حیوانی در معرض خطر قرار دارد

به گزارش زیست آنلاین از ایسنا به گفته کارشناسان نتایج مطالعات اخیر حاکی از آن بود که پنگوئن‌های امپراتور بیش از آنچه انتظار می‌رود در برابر تغییرات جوی سازگار هستند هرچند در یک بررسی جدید مشاهده شد این پرندگان همچنان در معرض خطر نابودی قرار دارند.

کارشناسان معتقدند جمعیت پنگوئن‌های امپراتور تا پایان این قرن به دلیل تغییرات جوی در معرض کاهش قابل توجهی است. از آنجاییکه این پرندگان به شدت برای ادامه حیاتشان به دریای یخ وابسته هستند در برابر کاهش پوشش دریای یخ ناشی از تغییرات جوی آسیب‌پذیر خواهند بود.

با گرم‌تر شدن دمای هوا این پنگوئن‌ها با چالش‌های جدی روبرو می‌شوند. به همین دلیل کارشناسان محیط زیست تصمیم گرفتند تا بررسی دقیق تری داشته باشند که آیا این پرندگان در معرض خطر هستند.

یکی از محققان گفت: نقش دریای یخ در حفظ گونه پنگوئن‌های امپرتور پیچیده است. وجود حجم زیادی یخ در این دریاها مستلزم آن است که این حیوانات برای آوردن مواد خوراکی برای جوجه‌هایشان سفر طولانی تری داشته باشند هرچند وجود مقدار پایینی از آن هم به مفهوم نبود میزان کافی مواد خوراکی برای آن‌ها می‌باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از ورلد ساینس ریپرت، کارشناسان تخمین زده‌اند تا پایان این قرن حداقل دو سوم جمعیت پنگوئن‌های امپراتور به نصف کاهش می‌یابد.


منبع:ایسنا