عاملین کشتار یک پلنگ ایرانی در سمنان دستگیر شدند

۱۲ تیر ۱۳۹۳
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: شکارچیان غیرمجاز بار دیگر با کشتار یک قلاده پلنگ ایرانی کمیاب و در معرض انقراض فاجعه دیگری را برای محیط زیست کشور رقم زدند.
به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر شکار یک پلنگ ایرانی توسط یک شکارچی سابقه دار و قصد متخلف برای فروش پوست پلنگ، نیروهای یگان محیط زیست سمنان به صورت ناشناس با فروشنده وارد مذاکره شدند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست سمنان در این باره گفت: مامورین پس از پرداخت مبلغی به عنوان پیش پرداخت برای خرید پوست پلنگ، اعتماد متخلفین را جلب نموده و با بدست آوردن اطلاعاتی موفق به شناسایی مخفیگاه آنان شدند.
……
…..
تصویر: پوست و سر تازه قطع شده یک پلنگ ایرانی، کشف شده از شکارچیان غیرمجاز در سمنان

عباسعلی دامنگیر افزود: محیط بانان پس از هماهنگی با دادستان و اخذ نیابت قضایی وارد مخفیگاه متهمین شده و به تفتیش این مکان پرداختند.
در جریان بازرسی از مخفیگاه متخلفین پوست و سر قطع شده یک پلنگ ایرانی، سر تاکسیدرمی شده یک مرال (گوزن قرمز) و سر یک کل وحشی به همراه یک قبضه اسلحه گلوله زنی غیرمجاز کشف و ضبط گردید.

تصویر: پوست و سر قطع شده پلنگ، سر یک مرال نر و سر یک کل وحشی کشف شده از شکارچیان سابقه دار


متاسفانه پوست و سر پلنگ کاملا تازه بوده و طبق اظهارات متهمین حدود ۳ روز پیش از دستگیری در مناطق جنگلی شمال و منتهی به منطقه حاظت شده پرور شکار شده است.


در این رابطه ۲ متهم که از شکارچیان شرور و سابقه دار سمنان هستند دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شدند.


منبع:دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران