مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس گفت: ۳۱ نوع اسلحه توسط نیروهای یگان حفاظت این اداره کل در ۱۵ روز گذشته کشف شد.

به گزارش زیست آنلاین از فارس خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، حسینعلی ابراهیمی‌کارنامی اظهار داشت: در 15 روز گذشته نیروهای یگان حفاظت محیط زیست این استان 48 متخلف را دستگیر کردند.

مدیرکل حفاظت حفاظت محیط زیست فارس گفت: با تلاش و کوشش نیروهای یگان این اداره کل در 15روز گذشته 48 متخلف و شکارچی دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند که از این متخلفان 31 اسلحه، کشف و ضبط شد.

وی افزود: این عملیات در شهرستان‌های مرودشت، لار، فیروزآباد، خنج، اقلید، پارک ملی قطرویه، داراب، پاسارگاد، خرامه، لامرد، ماله‌گاله و گشت سیار یگان حفاظت محیط زیست صورت گرفته است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان فارس نیز عنوان کرد: از این متخلفان لاشه 199 کبک و تیهو، 17 پرنده زنده‌گیری شده طرقه و تیهو، 530 ماهی صید شده، 6 هزار و 600 متر تور ماهی‌گیری غیرمجاز، لاشه 12 خرگوش و بیش از یک تن زغال جنگلی کشف و ضبط شد.

کامران اسلاملو از شهروندان تقاضا کرد در صورت مشاهده هرگونه شکار و صید پرندگان و آزار و آسیب به حیات وحش مراتب را با شماره تلفن‌های 2317158 و 90-2317789 به اداره کل حفاظت محیط زیست فارس و یا در شهرستان‌ها به ادارات محیط زیست شهرستان اطلاع دهند و بدین وسیله از مواهب و آفریده‌های الهی محافظت کنند.

وی متذکر شد: برابر اصل پنجاهم قانون اساسی، حفاظت از محیط زیست وظیفه همگانی محسوب می‌شود و همگی ما در برابر آفریده‌های پروردگار مسئول هستیم.


منبع:خبرگزاری فارس