رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران از کشف یک حلقه مار و یک عدد قو در جریان پایش های زیست محیطی کارشناسان این اداره از رستوران های منطقه کن خبر داد.

به گزارش زیست آنلاین از ایسنا، مهندس حمید راحتی گفت: گشت و پایش رستوران‌های منطقه کن در هفته گذشته توسط کارشناسان و محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران به همراه ماموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست استان طی دومرحله به انجام رسید.

وی با اشاره به اینکه هدف از این بازرسی ها ضبط حیواناتی است که بطور غیر مجاز در رستورانهای این منطقه نگهداری می شوند اظهار داشت: طی دو روز گشت و پایش این رستوران‌ها یک حلقه مار کشف و پس از ضبط ، تحویل یگان حفاظت محیط زیست استان تهران شد.

راحتی تصریح کرد: در ادامه این پایش‌ها یک عدد قو که مالک رستوران از تحویل آن خودداری کرده بود توسط ماموران اجرایی این اداره کشف شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه موضوع تخلف و مقاومت در تحویل گونه توسط صاحب رستوران سریعاً به کلانتری مربوطه گزارش شد تصریح کرد: پس از ارجاع پرونده به دادسرای ناحیه 19 متخلف تعهد کرد، پرنده مکشوفه را سریعا تحویل سازمان حفاظت محیط زیست کند که این موضوع همچنان در حال پیگیری توسط این اداره است.


منبع:ایسنا