مدیر کل محیط زیست لرستان گفت: با تلاش و کوشش اداره نظارت بر حیات وحش و کارکنان مرکز تیمار، ۱۰ بهله عقاب طلایی و سارگپه پس از ماه‎ها تیمار در دامان طبعیت زیبای لرستان رهاسازی شدند.
به گزارش زیست آنلاین از ایسنا ، مهرداد فتحی بیرانوند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نظر به اینکه پرندگان بعد از ماه‎ها تیمار و نگهداری دارای قدرت پرواز بوده و توان این را داشتند که در طبیعت به زندگی طبیعی ادامه دهند با تلاش کارشناس پس از چندین ماه تیمار و نگهداری این موجودات گرانبها که جزو خزانه حیات وحش استان هستند، در ارتفاعات منطقه رهاسازی شدند.

وی ادامه داد: حوادث تلخی برای پرندگان شکاری اتفاق می‌افتد که نگران کننده است که یکی از آنها زخمی شدن و آسیب رساندن توسط انسان‎های ناآگاه به محیط زیست است.

این مقام مسئول با بیان اینکه خوشبختانه برای این پرندگان این شانس وجود داشت که توانستند به طبیعت بازگردندند، خاطر نشان کرد: پرندگانی هستند که هیچ وقت تا آخر عمرشان نمی‎تواننند به طبیعت بازگردند که در همین مرکز تیمار وجود دارند، لذا از هموطنانمان در سراسر این سرزمین پر برکت الهی درخواست داریم با طبیعت مهربان باشند و در صورت مشاهده این گونه تخلفات همکارانمان را مطلع کرده، همچنین سنت الهی امر به معروف و نهی از منکر را در خصوص این افراد نا آگاه انجام دهند.


منبع:ایسنا