عاملین کشتار بیرحمانه حیات وحش در لارستان دستگیر شدند

۵ تیر ۱۳۹۳
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: صبح روز گذشته (چهارشنبه ۹۳/۴/۴) به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر ورود شکارچیان غیرمجاز به مناطق آزاد لارستان نیروهای یگان محیط زیست این شهرستان عازم محدوده مذکور شده و به جستجوی منطقه پرداختند.
خدانظر انصاری سرپرست اداره محیط زیست لارستان در این باره گفت: پس از ساعت ها جستجو و دوربین کشی محیط بانان متوجه حضور دو فرد مسلح شده و در اقدامی ضربتی هر دو متخلف را غافلگیر و دستگیر نمودند.


خدانظر انصاری افزود: در جریان بازرسی از متخلفین لاشه ۱۶ قطعه کبک وحشی، یک قبضه اسلحه شکاری تک لول، یک قبضه اسلحه شکاری دولول، یک قطار فشنگ غیرمجاز چهارپاره، تعداد زیادی فشنگ ساچمه زنی، چاقو، دوربین و سایر ادوات صید و شکار کشف و ضبط گردید.
پس از انتقال متهمین به اداره محیط زیست، محیطبانان طی هماهنگی با مقام قضایی به بررسی گوشی تلفن همراه شکارچیان پرداخته و با تصاویر ناراحت کننده ای روبرو شدند.
……………
….
تصویر: لاشه ۱۶ قطعه کبک، سلاح، مهمات و ادوات کشف شده از شکارچیان غیرمجاز

مامورین در جریان این بازرسی تصاویر متعددی از کشتار گونه های متخلف جانوری ازجمله انواع پرندگان و پستانداران وحشی مواجه شدند.
شکارچیان متخلف در جریان بازجویی ها علاوه بر شکار غیرمجاز ۱۶ قطعه کبک به کشتار ۳ عدد تشی و تمامی پرندگان موجود در تصاویر اعتراف نموده و پس از تنظیم صورتجلسه تخلف جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شدند.


تصاویر زیر برخی از عکس های بدست آمده از گوشی تلفن همراه متهمین می باشد:


منبع:دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران