کارشناسان حیات‌وحش دریافتند پنگوئن‌های امپراطور از آنچه که تاکنون تصور می‌شده با تغییرات جوی سازگارترند.

به گزارش زیست آنلاین از ایسنا به دنبال وقوع تغییرات جوی، جانوران و گیاهان باید خود را با این تغییرات تطبیق دهند چون در غیر این صورت از بین می‌روند و البته پنگوئن‌های امپراطور نیز از این قاعده مستثنی نیستند. یافته‌های جدید نشان می‌دهد این پنگوئن‌ها برای مقابله با تغییرات جوی تمایل بیشتری برای نقل مکان دارند.

پیش از این تصور می‌شد پنگوئن‌های امپراطور ترجیح می‌دهند هر سال به محل تولد خود بازگشته و لانه گزینند اما زیست‌شناسان دریافتند که این مساله ممکن است صحت نداشته باشد چرا که این پنگوئن‌ها قابلیت تطبیق‌پذیری دارند. آنها با مطالعه روی یک کلونی معروف از پنگوئن‌ها که مدت 60 سال است روی آنها مطالعات مختلفی انجام می‌شود به شش نمونه سازگاری طی مدت تنها سه سال برخوردند که در این شش مورد مشاهده شد، پنگوئن‌های امپراطور برای تخمگذاری و لانه‌گزینی به زادگاه خود بازنگشته‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از ساینس ورلد ریپورت، «میشل لارو»، یکی از کارشناسان حاضر در این مطالعه گفت: اگر تا پیش از این فکر می‌کردیم که پنگوئن‌های امپراطور هر سال به یک مکان مشخص برمی‌گردند اما کلونی‌های جدیدی که در نقشه‌های ماهواره‌ای مشاهده می‌کنیم چنین رفتارهایی ندارند. یافته‌های جدید نشان می‌دهد این پنگوئن‌ها بیش از آنچه تصور می‌شد در برابر تغییرات جوی سازگار هستند که این مساله می‌تواند خبر خوشی برای حفظ گونه آنها محسوب شود.

تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد احتمالا این پرندگان به نقاط دیگری نقل مکان کرده‌اند. آنها در واقع نمرده‌اند بلکه به کلونی‌های دیگر نقل مکان کرده‌اند.

نتایج این مطالعه در نشریه Ecography منتشر شده است.

منبع:ایسنا