نماینده سازمان ملل در ایران:
ادامه نبرد برای بقای یوز پلنگ ایرانی
هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در ایران گفت:فارغ از نتایج تیم ملی ایران در جام جهانی برزیل، نبرد ما برای بقای یوزپلنگ ایرانی ادامه خواهد داشت.

به گزارش زیست آنلاین از ایرنا ˈگری لوییسˈ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در حاشیه رونمایی از 2 نماهنگ چهار دقیقه ای که با مشارکت دفتر هماهنگ کننده سازمان ملل متحد در ایران، سازمان محیط زیست و یک شرکت مردم نهاد ساخته شده است، افزود: نقش یوزپلنگ در چرخه طبیعت مهم است،حفظ طبیعت، گونه های جانوری و گیاهی در واقع حفظ حیات انسانهاست.

وی با اشاره با محتوای نماهنگ های ساخته شده توسط شرکت های ˈپیکادوˈ و ˈنیلوفر آبیˈ، افزود: امیدواریم پخش این نماهنگ ها در رسانه های تصویری همه دنیا، به ویژه صدا و سیمای ایران و در بین دو نیمه مسابقات فوتبال، یوز پلنگ ایرانی قلب مردم را به تپش در آورد و برای حفظ آن جهانی به خروش آید.

کارشناس ارشد سازمان ملل متحد با بیان اینکه هنرمندان با استفاده از فناوری سعی کرده اند پیام حفظ یوزپلنگ ایرانی را برای مردم جهان ارسال کنند،گفت: آرزو دارم با تلاش رسانه ها این پیام در زمان و مکان مناسبی پخش شود تا بتواند بیشترین تاثیر را بر روی انبوه مخاطبان بگذارد.

لوییس با اشاره به تلاش دکتر روحانی و کابینه وی در زمینه محافظت از محیط زیست بیان داشت: جدیت در پیگیری حل مشکلات و چالش های محیط زیست توسط دولتمردان ایرانی ستودنی است.

وی ادامه داد:شناخت مسئله، نخستین گام برای حل آنست، چالش های زیست محیطی آلودگی هوا، خاک وآب، جنگل زدایی، بیابان زایی و تولید و انتشار گازهای گلخانه ای از جمله مسایلی است که باید با جدید در صدد حل آنها باشیم.

هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در ایران از میان رفتن تنوع زیستی سرزمین ایران، دشوار شدن بقای جانوران و گیاهان با افزایش بیابان زایی، توسعه جاده ها و مناطق شهری را از جمله چالش های جدی کشورمان دانست و افزود: سازمان ملل از جدیت رییس جمهوری ایران در توجه به چالشهای زیست محیطی بسیار خشنود است و امید دارد با کمک هم بتوانیم بر تمامی مشکلات فائق آییم


منبع:ایرنا