عاملین کشتار یک بز وحشی در ارتفاعات البرز دستگیر شدند

۲۴ خرداد ۱۳۹۳
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: روز سه شنبه ۹۳/۳/۲۰ نیروهای یگان محیط زیست کرج حین گشت و کنترل در مناطق آزاد بخش آسارا متوجه صدای شلیک گلوله شدند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست کرج در این باره گفت: محیط بانان پس از حدود ۴ ساعت جستجو و دوربین کشی در ارتفاعات دو فرد مسلح را به همراه یک لاشه شکار مشاهده نموده و کمین آنها نشستند.………………
.
تصویر: لاشه بز وحشی و سلاح های کشف شده از شکارچیان غیرمجاز ارتفاعات البرز

فردین حکیمی افزود: پس از مدتی انتظار دو شکارچی غیرمجاز در کمین محیط بانان غافلگیر شده و دستگیر شدند.
از متهمین لاشه یک راس بز وحشی به همراه یک قبضه سلاح گلوله زنی و یک قبضه سلاح شکاری ساچمه زنی و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.…………………
…..
تصویر متهمین دستگیر شده به همراه لاشه شکار و سلاح های توقیف شده

در این زمان از سال بزهای وحشی دارای بزغاله های شیرخوار و تازه متولد شده هستند که برای ادامه زندگی ه مادر خود وابسته هستند. متاسفانه کشتار حیوان مادر منجر به زنده گیری بزغاله ها توسط متخلفین یا مرگ آنها در طبیعت خواهد شد.
هر دو متهم پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شده و با دستور قاضی تا روز رسیدگی به جرم (۹۳/۳/۲۶) روانه زندان شدند.

متهمین بر اساس بند الف ماده ۱۰ و ۱۱ قانون شکار و صید و ماده ۶۸۰ قانون مجازات اسلامی مجرم شناخته شده و علاوه بر پرداخت مبلغ ۱۸ میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست از جنبه کیفری جرم نیز محاکمه شده و به تحمل حبس تعزیری از ۹۱ روز تا ۳ سال و یا پرداخت جریمه نقدی محکوم خواهند شد.