به گزارش زیست آنلاین از ایسنا دولت فدرال آمریکا هر سال جانورانی را که جمعیت آنها از حد طبیعی فراتر رفته و برای حیات وحش تهدید به شمار می‌روند، شکار کرده یا به دام می‌اندازد.

گزارش‌ها حاکی از این است که بخش خدمات حیات وحش سازمان کشاورزی ایالات متحده آمریکا (usda) سال گذشته میلادی (2013) بیش از چهار میلیون جانور را از بین برده است. این آمار با توجه به نیاز و تقاضا هر سال دچار تغییر می‌شود.

کشاورزان و دامداران هر ساله مبلغی را به بخش خدمات حیات وحش usda می‌پردازند تا جانورانی را که برای مزارع و دام‌های آنها خطرناک‌اند و تهدید محسوب می‌شوند از بین ببرد. علاوه بر این بعضی گونه‌های مهاجم طی سال‌های اخیر به سوی برخی مناطق آمریکا راه یافته‌اند که باید ریشه‌کن شوند.

به گزارش ایسنا به نقل از ساینس ورلد ریپورت، در برخی موارد، جمعیت گونه‌های مهاجم به صورت مصنوعی افزایش یافته و در برخی موارد نظیر آنچه که در مورد مارمولک «تگو» مشاهده شد، این جانور در ابتدا به عنوان یک حیوان خانگی خریداری و نگهداری شده و در نهایت در طبیعت رها می‌شود که این مسئله سبب افزایش جمعیت آن در حیات وحش خواهد شد.

با این حال سازمان خدمات حیات وحش usda بدون توجه به حساسیت‌ها نسبت به افزایش شکار و کشتار جانوران در سال 2013 میلادی، به فعالیت خود ادامه داد و مدعی است که وظیفه دارد از گونه‌های بومی آمریکا، زمین‌های زراعی و مردم این کشور محافظت کند. سازمان خدمات حیات وحش usda با کمک الگوهای تصمیم‌گیری و سایر شیوه‌هایی که از سوی متخصصان «مرکز ملی تحقیقات حیات وحش» ارائه می‌شود تصمیم‌ می‌گیرد که کدام جانور با چه هدفی و با کمک چه شیوه‌ای باید از بین برده شود.


منبع:ایسنا