نجات کل وحشی جوانی که از چنگ شکارچیان به یک باغ شخصی پناه برده بود

۲۱ خرداد ۱۳۹۳
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به دنبال تماس تلفنی یکی از اهالی روستای اشکور از توابع شهربابک کرمان با اداره محیط زیست این شهرستان مبنی بر ورود یک کل وحشی به باغ شخصی وی در حاشیه روستا، محیط بانان عازم روستای مذکور شدند.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهربابک در این باره گفت: پس از ورود به باغ مذکور با یک کل وحشی جوان روبرو شدیم که به شدت بی رمق و خسته بود.
صاحب باغ توضیح داد که چند نفر سوار بر موتورسیکلت مشغول تعقیب کل وحشی بودند که پس از پناه آوردن حیوان به درون باغ دور زده و فرار کردند.………. ……………….تصویر کل وحشی جوان در حال خوردن آب پس از انتقال به یک آبشخور

روح الامینی افزود: کل وحشی جوان از فرط تشنگی شدید به دلیل خشک شدن چشمه های طبیعی از ارتفاعات به حاشیه روستا نزدیک شده بود که توسط راکبین دو موتورسیکلت تحت تعقیب قرار گرفته و بر اثر دویدن زیاد، استرس و تشنگی بی حال شده بود.
بلافاصاله با احتمال بروز بیماری در حیوان، موضوع با آقای دکتر صباغ هماهنگ شده و پس از معاینات دامپزشکی اعلام نمودند که حیوان دچار بیماری خاصی نبوده و علائم بی حالی به دلیل تشنگی و دوندگی زیاد می باشد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهربابک گفت: پس از مدت کوتاهی تیمار و خوردن آب، حیوان انرژی خود را بدست آورده و سرحال شد.
روح الامینی گفت: بنابراین پس از اطمینان از شرایط مناسب، کل وحشی را به زیستگاه اصلی خود در منطقه هفت کو منتقل کرده و رهاسازی نمودیم.

طی هماهنگی با اداره کل و جراید محلی از حرکت خداپسندانه هموطن روستایی در نجات جان این حیوان که به ملک شخصی وی پناه آورده بود تقدیر و تشکر بعمل آمد.