فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران از کشف و ضبط ۲۴ بهله پرنده شکاری از سرنشینان یک خودرو خبر داد.
به گزارش زیست آنلاین از ایسنا اسماعیل میران زاده گفت: بعدازظهر دوشنبه ماموران پلیس امنیت فرماندهی انتظامی شهر قدس در تماسی با اداره کل محیط زیست استان تهران اعلام کردند که یک خودرو با سه سرنشین را شناسایی کرده‌اند که در وسیله نقلیه آنها 24 بهله پرنده شکاری وجود دارد.

وی افزود: در پی اعلام این خبر سریعا ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان تهران به محل اعزام و نسبت به بررسی موضوع اقدام کردند که بر این اساس مشخص شد این افراد پرندگان مذکور را از ساوه به قصد فروش در بازار پرندگان خلیج فارس صید کرده بودند که خوشبختانه توسط ماموران پلیس امنیت دستگیر شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: عمده پرندگان کشف شده از این افراد 18 بهله جوجه نزدیک به بالغ دلیجه و دو بهله جوجه جغد بوده است که تمامی این پرندگان به کلینیک حیات وحش پارک پردیسان منتقل شده است که قرار است حدود بیست روز دیگر پس از آنکه این پرندگان قابلیت پرواز پیدا کردند در زیستگاه‌های مناسب رهاسازی شوند.

وی با اشاره به اینکه تمامی پرندگان کشف شده جزو گونه‌های کمیاب و حمایت شده کشور هستند گفت: براساس قانون جریمه هر بهله دلیجه 20 میلیون ریال است که در این خصوص پرونده لازم برای سه سرنشین این خودرو تشکیل و این افراد برای طی مراحل قانونی و پرداخت ضرر و زیان به مرجع قضایی فرستاده شدند.

منبع:ایسنا