فرارو- رییس جمهوری پس از جلسه روز چهارشنبه هیات دولت از نمایشگاه چالش های زیست محیطی بازدید کرد که پیراهن محیط بانی و کارت شناسایی همیار محیط زیست به وی اهدا شد.

در نمایشگاه چالش های زیست محیطی تصاویری از وضعیت دریاچه های هامون، ارومیه و مجموعه ای از تالاب های کشور به تصویر کشیده شده و معضلات محیط زیست طبیعی مثل انقراض شیر ایرانی و گونه های در خطر انقراض مثل گوزن ایرانی، یوزپلنگ آسیایی و پلنگ ایرانی در معرض دید قرار گرفته و تصاویری نیز از برخی مباحث توسعه ای نظیر راه و صنعت که برروی محیط زیست آثار منفی دارد به نمایش در آمده است.


در این نمایشگاه همچنین پیراهن تیم ملی فوتبال برای مسابقات جام جهانی منقش به یوزپلنگ ایرانی و تاکسیدرمی هایی از پلنگ و گوزن ایرانی و همین طور یوزپلنگ آسیایی، فلامینگو و گونه هایی از پرنده های تالابی به نمایش گذاشته شده است.


در این بازدید پیراهن محیط بانی و کارت شناسایی همیار محیط زیست و همچنین ویواریوم پرنده «ماهی خورک سینه سفید» به رییس جمهوری اهدا شد.


دکتر حسن روحانی را در این بازدید، مصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست و جمعی از اعضای دولت همراهی کردند. عکس های حامد ملک پور عکاس تسنیم، فرج صمدی عکاس ایرنا و سیدابراهیم سیدی عکاس ریاست جمهوری از نمایشگاه چالش های محیط زیست در حاشیه جلسه هیات دولت را در زیر می بینید.


منبع:فرارو


لینک خبر :(تصاویر) روحانی همیار محیط‌ زیست شد