مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهر تهران از توسعه کمربند سبز پیرامون شهر تهران خبر داد و گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال کمربند سبز شهر تهران ۲ هزار هکتار توسعه می یابد.

به گزارش زیست آنلاین،از مهر،علی محمد مختاری با بیان این مطلب افزود: تا پایان سال کمربند سبز شهر تهران در دامنه جنوبی البرز و حاشیه شهر حدود 2 هزار هکتار توسعه خواهد یافت.

وی ادامه داد: در هر هکتار زمین حدود 600 اصله درخت کاشته می شود که براین اساس در طرح توسعه کمربند سبز پایتخت 1 میلیون و 200 اصله درخت جدید در تهران کاشته خواهد شد.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهر تهران خاطر نشان کرد: در طرح کمربند سیز تهران تاکنون حدود 36 هزار هکتار درختکاری صورت گرفته است و تلاش شده که از گونه های بومی و سازگار و ماندگار در این طرح استفاده شود.

وی تصریح کرد: همچنین سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران برای توسعه جنگل‌کاری‌های پیرامون شهر تهران اقدام به ایجاد پارک‌های منطقه‌ای، محله‌ای و فرامنطقه‌ای اقدام کرده و توسعه فضای سبز حاشیه بزرگراه‌های شهر تهران را به نتیجه رسانده چنانچه کمتر بزرگراهی فاقد فضای سبز باقی مانده است.


منبع:مهر