با تلاش محیط بانان خجیر بره میش وحشی به آغوش مادرش بازگشت

۲۰ خرداد ۱۳۹۳
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: چند روز قبل فردی حین عبور با خودرو از جاده پارچین متوجه شغالی می شود که یک بره میش وحشی را تعقیب کرده و به دندان میگیرد.
شغال بلافاصله پس از مشاهده خودرو بره میش را رها کرده و فرار می کند و راننده خوردرو نیز پس از توقف، بره میش را از جاده برداشته و به محیطبانان پارک ملی خجیر تحویل می دهد.…………………….
تصویر: بره میش وحشی پس از تحویل به پاسگاه محیط بانی پارک ملی خجیر


رئیس اداره پارک های ملی خجیر و سرخه حصار در این باره گفت: بره میش حوالی ظهر به پاسگاه محیطبانی تحویل گردید و پس از بررسی مشخص شد که زخمهای بدن بره بسیار سطحی است بنابراین زخمها را ضد عفونی کردیم.


امامعلی یگانزاده افزود: میش های وحشی معمولا پس از گم کردن بره هایشان تا یک شبانه روز به همان نقطه بازمیگردند تا بره خود را پیدا کنند بنابراین به همراه یکی از محیطبانان بره میش وحشی را به ارتفاعات مشرف به جاده ای که بره توسط شغال گرفته شده بود منتقل کریم.
چندین ساعت در ارتفاعات مشرف به جاده صبر کردیم تا اینکه حوالی غروب میش مادر بر سر تپه ای ظاهر شد.…………………بره میش وحشی پس از رسیدن به میش مادر در حال دور شدن از دید محیط بانان
بره میش را که رها کریم، میش مادر با دیدن بره اش از تپه سرازیر شد و سر و صدای عجیبی به راه انداخت و مرتب بره را صدا می زد تا اینکه بره میش وحشی به سمت مادرش رفت با هم از آن نقطه دور شدند.