فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران از کشف محموله قاچاق پرندگان وحشی در استان تهران خبر داد.میران‌زاده فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران در گفتگو با خبرنگار محیط زیست باشگاه خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه طی ماه‌های اخیر هماهنگی خوبی با نیروی انتظامی داشته‌ایم و در خصوص خرید و فروش پرندگان شکاری اطلاع رسانی شده بود پلیس امنیت شهر قدس در بازدید و کنترل ازخودروهای عبوری یک محموله بزرگ از قاچاق پرندگان را کشف و ضبط کرد.

وی ادامه داد: بعد از اطلاع از این موضوع نماینده محیط زیست و کارشناس حقوقی به منطقه اعزام شدند که طی آن 3هزار متخلف که قرار بود 24 بهله پرنده شکاری را در بازار خلیج به فروش برسانند دستگیر شدند.

فرمانده یگان حفاظت استان تهران اذعان داشت: با توجه به اینکه پرنده‌های مشکوفه نابالغ هستند سریعاً به کلینیک پردیسان منتقل شدند و تا 20روز آینده تحت مراقبت قرار می‌گیرند و بعد با نظر کارشناسان طبیعی در زیستگاه اصلی خود رهاسازی می‌شوند.

میران‌زاده جریمه هر بهله دلیجه را 20میلیون ریال عنوان کرد و اظهار داشت: پرنده‌های کشف شده طبق مصوبات سازمان محیط زیست جریمه گونه‌های حمایت شده است و از نظر اینکه پرنده‌ای کمیاب هستند از ارزش بسیار بالایی در هرم زیستی برخوردارند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین شهروندان در صورت مشاهده هر نوع خرید و فروش و یا در اسارت نگه داشتن حیات وحش می‌توانند 24 ساعته با شماره تلفن 77359564 یگان حفاظت استان تهران را مطلع کنند.

منبع:باشگاه خبر نگاران