شهرکرد - ایرنا - رییس گروه بررسی جغرافیایی و سیستم پشتیبانی مناطق حفاظت شده کشور گفت: بسترهای لازم برای افزایش مشارکت مردمی و جوامع محلی در مدیریت مناطق حفاظت شده کشور فراهم شده است.

علی بالی روزدوشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تحقق برنامه های حفاظتی در مناطق حفاظت شده در سایه افزایش مشارکت جوامع محلی در مدیریت این مناطق محقق می شود و به همین منظور افزایش مشارکت عمومی در این زمینه ضروری است.

وی احیا و بازسازی مناطق تخریب شده در حوزه مدیریت حفاظت محیط زیست را از دیگر برنامه های سازمان حفاظت محیط زیست در سالجاری دانست و گفت: افزایش ضریب حفاظتی مناطق در دستور کار قرار دارد.

بالی افزود: 274منطقه چهارگانه با عناوین پارک ملی، منطقه حفاظت شده، اثر ملی طبیعی و پناهگاه حیات وحش زیر نظر سازمان حفاظت محیط زیست مدیریت می شود.

رییس گروه بررسی جغرافیای وسیستم پشتیبانی مناطق حفاظت شده کشور گفت: 24 تالاب بین المللی ثبت شده در کنوانسیون رامسر و 154منطقه شکار ممنوع نیز در کشورازسوی سازمان حفاظت محیط زیست مدیریت می شود.

رییس گروه بررسی جغرافیای وسیستم پشتیبانی مناطق حفاظت شده کشور برای شرکت در سومین نشست تخصصی دانش توسعه به شهرکرد سفر کرده است.


منبع:ایرنا