کارشناسان علوم اقیانوسی در استرالیا به دنبال کشف راز خورده شدن یک کوسه دو متر و ۷۵ سانتیمتری توسط یک هیولای اسرارآمیز دریایی در آب‌های این منطقه هستند.
به گزارش زیست آنلاین از ایسنا ، کارشناسان از اینکه می‌بینند کوسه‌های سفید غول‌پیکر که خود به عنوان یک صیاد قهار شناخته می‌شوند دشمنان جدی دارند، بسیار شگفت‌زده‌ شده‌اند. کوسه قربانی پیش از این از سوی محققان با هدف تحقیقات علمی علامتگذاری شده بود اما حدود دو ماه بعد، بخشی از لاشه آن در نزدیکی ساحل یافت شد.

کارشناسان سپس اطلاعات ضبط شده در تجهیزات ردیابی متصل به این کوسه را که در سطح آب پیدا کرده بودند، بازیابی و بررسی کردند. این کوسه ناگهان و بدون هیچ دلیل مشخصی به عمق 580 متری آب کشیده شده است. اندکی پس از فرو رفتن در این عمق، دمای روی برچسب متصل به بدن کوسه افزایش یافته که این افزایش دما مشابه دمای داخل دستگاه گوارش بوده است.

به گزارش ایسنا به نقل از دهلی دیلی‌نیوز، این برچسب چندین روز در همان دما و عمق به فعالیت خود ادامه داده است و هر از چندگاهی روی سطح آب آمده و دوباره به اعماق آب نزول کرده و در نهایت به ساحل آمده است.

این اطلاعات سبب شد محققان نتیجه بگیرند که این کوسه سفید توسط یک کوسه همنوع خوار غول‌پیکر بلعیده شده است. آنها افزودند تنها یک جانور چهار متر و 90 سانتیمتری به وزن بیش از دو تن می‌تواند این کوسه را بلعیده باشد.


منبع:ایسنا