رییس اداره محیط زیست شهرستان قروه گفت: یک شکارچی متخلف و با سابقه قروه ای توسط مقامات قضایی این شهرستان به پنج سال حبس تعلیقی و 91 روز حبس تعزیری محکوم شد.

عیسی عزتی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: این شکارچی در سال 92 اقدام به شکار یک راس کل وحشی کرده بود که در یک تعقیب و گریز 10 ساعته توسط محیط بانان این اداره دستگیر شد.

وی ادامه داد: پس از پیگیری و تلاش فراوان این اداره و ارائه مستندات و ادله کافی به مقام قضایی، موفق به کسب این حکم برای این متخلف شدیم.

وی اظهار کرد: همکاری مناسب دادگستری این شهرستان و صدور این حکم موجب بازدارندگی از شکار غیر مجاز شده است.

رییس اداره محیط زیست شهرستان قروه با اشاره به اینکه این حکم در هفته گذشته صادر شده است، گفت: حکم قطعی و تایید حکم دادگاه بدوی است.

زیستگاه بدر و پریشان با وسعت 42 هزار هکتار در شهرستان قروه وجود دارد و بافت آن از نوع صخره ای بوده و زیستگاه مهم کل و بز در استان کردستان محسوب می شود.

این زیستگاه در سال 1385 به منطقه حفاظت شده ارتقاء یافت که تا کنون 42 گونه پرنده، 12 گونه پستاندار، هشت گونه خزنده و سه گونه ماهی در آن شناسایی شده است.

در این منطقه چشمه ˈ شاه پسندˈ و ˈ نادره راهˈ دارای ارزش تاریخی و کوه ˈپنجه علیˈ و امام زاده همجوار آن نیز دارای ارزشی فرهنگی و مذهبی است.
منبع:زیست نیوز