رییس اداره حفاظت شهرستان طالقان: متخلفین بعد از تشکیل پرونده به پرداخت مبلغ ۱۱ میلیون ریال ناشی از تخلف صید غیر مجاز ۱۱۰ قطعه ماهی رودخانه‌ای محکوم شدند.
به گزارش زیست آنلاین از ایسنا محیطبانان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طالقان روزگذشته (9 خرداد)، موفق به دستگیری متخلفین صید غیر مجاز ماهی شدند.

حشمت الله کشیری، رییس اداره حفاظت شهرستان طالقان با اعلام این خبر، گفت: محیطبانان این اداره روز گذشته طی گشت و کنترل حوزه استحفاظی شهرستان طالقان، مسیرهای رودخانه شاهرود و سد طالقان موفق به کشف و ضبط 9 رشته تور سالیک و 35 رشته تور نامرئی شده ودر این خصوص12 نفر دستگیر و از متخلفین جمعاً 110 قطعه ماهی کشف و ضبط گردید.

وی افزود: متخلفین بعد از تشکیل پرونده به پرداخت مبلغ 11 میلیون ریال ناشی از تخلف صید غیر مجاز 110 قطعه ماهی رودخانه‌ای محکوم شدند.

کشیری ادامه داد: محیطبانان این اداره همچنین هشتم خرداد طی گشت و کنترل منطقه شکار ممنوع بالا طالقان، حوالی روستای دهدر که در 35 کیلومتری شهر طالقان قرار دارد، به یک مورد مشکوک برخورد کرده و طی بررسی به عمل آمده موفق به کشف آلات زنده گیری پرندگان وحشی شده‌اند.

رییس اداره حفاظت شهرستان طالقان خاطرنشان کرد: بر این اساس طی کمین و دوربین کشی در منطقه مورد نظر، موفق به شناسایی متخلفین شده و از آنان هفت قطعه کبک وحشی که داخل قفس‌های چوبی و کیسه گونی مخفی کرده بودند، کشف و ضبط کرده‌اند.

این مسئول در پایان گفت: متخلفین به پرداخت مبلغ چهار میلیون و 200 هزار ریال جریمه بابت ضرر و زیان ناشی از تخلف هفت قطعه کبک وحشی محکوم شده‌اند.