یک شکارچی غیرمجاز در جریان درگیری مسلحانه با محیط بانان قوچان کشته شد

۱۰ خرداد ۱۳۹۳
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: بر اساس اطلاعات موثق دریافتی، در جریان درگیری مسلحانه محیط بانان و شکارچیان غیرمجاز در منطقه حفاظت شده دربادام در حوزه شهرستان قوچان یکی از شکارچیان هدف گلوله قرار گرفته و پس از انتقال به بیمارستان امام رضا (ع) در مشهد و دو روز جدال با مرگ صبح امروز جان خود را از دست داد.
این شکارچی ۵۶ ساله پس از انتقال به بیمارستان به بخش مراقبت های ویژه منتقل شده و در حالت کما بسر می برد که متاسفانه علی رقم تلاش پزشکان صبح امروز جان خود را از دست داد.
ساعت ۱۰ شب چهارشنبه گذشته (۹۳/۳/۷) سه نفر شکارچی غیرمجاز وارد منطقه حفاظت شده دربادام در حوزه شهرستان قوچان شده و پس از اقدام به شکار غیرمجاز یک راس قوچ وحشی زمانیکه قصد خروج از منطقه را داشتند با کمین محیط بانان مواجه میشوند.
متخلفین پس از مشاهده مامورین بدون توجه به فرمان ایست محیط بانان اقدام به فرار و درگیری مسلحانه با مامورین نموده که در جریان تبادل آتش یکی از شکارچیان هدف گلوله قرار گرفته و دو نفر دیگر موفق به فرار از منطقه می شوند.
شکارچی زخمی بلافاصله توسط عوامل اورژانس به بیمارستانی در قوچان و از آنجا به بیمارستان امام رضا در مشهد منتقل می شود.
شکارچی ۵۶ ساله پس از انتقال به بخش مراقبت های ویژه، بر اثر برخورد گلوله به ناحیه شکم و خروج گلوله از سمت دیگر بدن، وارد کما شده و علی رقم تلاش پزشکان متاسفانه صبح امروز جان خود را از دست می دهد.
یک قبضه اسلحه گلوله زنی ۲۷۰ از این شکارچی در صحنه درگیری باقیمانده و دو متخلف دیگر به همراه لاشه شکار به کمک یک دستگاه خودرو متواری شده اند.
اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی تاکنون هیچگونه واکنش رسمی به این موضوع نشان نداده است.