انواع طوطی سانان: در حدود 350گونه طوطی در جهان وجود دارد که 7گونه ی محبوب آنه عبارت اند از :
ماکائو:ماکائو یکی از طوطی های بسیار زیبا با پر های رنگی از خانواده ی psittacineاست. محل زندگیشان جنگلهای انبوه مرکز و جنوب آمریکا است.

کانور : پرندگان متوسط عمدتا در آسیای مرکزی و جنوب آمریکا یافت میشود .اگر چه حیوانات خانگی کمی مهربان هستند .بسیار پر صرو صدا می باشند و در رنگ های خاکستری .سفید.قرمز و نارنجی رنگ مخلوط شده با رنگ سبز وجود دارند.

کاکادو:این طوطی بیشتر در استرالیا وجزایر اطراف آن وجود دارد کاکادو به عنوان حیوان خانگی بسیار محبوب است.طوطی کاکادو با هوش . کنجکاو و اهل تفریح است

پاراکیت:در استرالیای مرکزی و هند یافت میشود طوطی پاراکیت ظریف و پر انرژی است این طوطی ها در سراسر جهان مورد علاقه مردم به عنوان حیوان خانگی هستند .

مرغ عشق:کوچکترین عضو خانواده ی psittacine و پرنده ای بازیگوش و فعال و شاد است این پرنده بومی آفریقا و اطراف آن است .

parrotlet: ساکنان غرب اکوادور وشمال غربی پرو است این طوطی ها پرندگانی زیبا هستند ولی توانایی سخنگویی در آنها کمی محدود است . اغلب نترس و بازیگوش هستند و مناسب برای خانه های کوچک و صاحبان آپارتمان است.

کاکاتیل:بیشتر در استرالیا یافت میشود کاکاتیل پرنده های کوچک با رنگ خاکستری است البته رنگ های مختلف آن در اثر جهش به وجود آمده است .آسان اهلی میشود وقادر به بیان چند کلمه است.
ترجمه توسط :friendlyparrot
منبعarrot secrets.com