۱۷:۳۶ - ۱۳۹۳/۳/۷کد خبر: ۲۸۸۳۶
قائم‌مقام مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران گفت:پساب خروجی تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران چهار برابر بیش‌تر از استانداردهای تعریف‌شده سازمان حفاظت از محیط زیست است.
به گزارش زیست آنلاین،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، مجری احداث تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران گفت: فناوری به‌کاررفته در این تصفیه‌خانه طبق استانداردهای روز دنیا در نظر گرفته شده و رعایت تمام مشخصات و استانداردها در طراحی، ساخت و بهره‌برداری توسط شرکت سازنده ضمانت شده است.
میرباقر اسماعیلی کشتلی با اشاره به استقبال کشاورزان از پساب تولیدی این تصفیه‌خانه افزود: دبی خروجی این تصفیه‌خانه حدود 450 هزار مترمکعب در روز است که مستمربودن این حجم بزرگ پساب در طول سال، منبع تامین آب مطمئنی را برای کشاورزان مناطق پایین‌دست تصفیه‌خانه فراهم کرده است.
قائم‌مقام مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران ادامه داد: علاوه بر مصارف کشاورزی از این پساب برای تزریق به آب‌خوان‌ها برای جبران افت منابع آب زیرزمینی در دشت ورامین و ری نیز استفاده می‌شود.
وی به پایش مداوم پساب این تصفیه‌خانه اشاره کرد و گفت: علاوه بر سامانه پایش لحظه‌ای، آزمایشگاه بسیار مجهزی در این تصفیه‌خانه مستقر است که به صورت مستمر شاخص‌های پساب را کنترل می‌کنند، علاوه بر این بر آن هستیم تا با برقراری ارتباط برخط (آن‌لاین) با محیط زیست، آن سازمان هم بتواند به صورت لحظه‌ای تغییرات را رصد کند.

http://zistonline.com/news/28836/پسا...تاندارد