گردهمایی دوستداران مهاجرت پرندگان در سایت سلامی/ تصویری

منبع:arw.ir
دیده بان حقوق حیوانات: همزمان با فراسریدن ۲۰ اردیبهشت روز جهانی پرندگان مهاجر با همت اداره حفاظت محیط زیست خواف دوره ی آموزشی در این راستا در محل پاسگاه محیط بانی سلامی برگزار گردید .
عباس طاهریان در تفسیر خبر فوق افزود : از آنجا که شهرستان خواف با داشتن دو اقلیم متفاوت و دارا بودن دشتهای وسیع و سه تالاب مهم (سیرخون ، سده و سلامی) از کریدروهای مهم مهاجرت پرندگان خشکزی مانند هوبره ، باقرقره و . . . و پرندگان آبزی و کنار آبزی مانند انواع اردکها ، انواع حواصیلها و . . . می باشد نسبت به برگزاری دوره ای جهت آشنایی بیشتر علاقمندان به محیط زیست بویژه دوستداران پرندگان در محل پاسگاه محیط بانی سلامی نمود .
طاهریان افزود : در این دوره از اهمیت حفظ پرندگان مهاجر ، چگونگی مهاجرت ، علت مهاجرت و موارد دیگری در اینخصوص برای حاضرین در جلسه بیان گردید که مورد استقبال قرار گرفت .
طاهریان در پایان گفت : بصورت عملی نیز جوار سایت جبیر و سد سلامی مورد پایش قرار گرفت و تعداد زیادی از پرندگان مهاجر مانند پری ***** ، انواع سهره ، سار ، پلیکان ، اگرت ، آنقوت ، فالاروپ کشیم بزرگ مشاهده و مورد توجه قرار گرفت . همچنین دو قطعه بوتیمار آسیب دیده که توسط دوستداران محیط زیست به این اداره تحویل شده بود پس از بهبودی کامل و قابلیت رهاسازی به دامان طبیعت بازگشتند .
شایان ذکر است از سال ۲۰۰۶ توافقنامه پرندگان مهاجر آفریقا – اوراسیا (AEWA) اقدام به نامگذاری و برگزاری روز جهانی پرندگان مهاجر نموده است و سال ۲۰۱۴ نیز با عنوان (مقصدهای مسیرهای پروازی ، پرندگان مهاجر و گردشگری) نامگذاری شده است .