مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران: دستگاه های مرتبط باید با این بحران مقابله کنند و این اقدامی نیست که یک دستگاه به تنهایی بتواند آن را عملی کند و قطعا نیازمند همکاری همه دستگاه هاست.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با اشاره به اینکه درسال ۸۷ نیز چنین خشکسالی روی داد؛گفت:باتوجه به کاهش نزولات جوی و افزایش جمعیت استان تهران،شرایط نه تنها درمقایسه باسال ۸۷ بهتر نشده که بدتر هم شده است.

به گزارش واحد مرکزی خبر، ارتقایی درخصوص اقدامات صورت گرفته برای مهار بحران آب در استان تهران،گفت: از سال گذشته نشست های متعددی درخصوص مدیریت منابع آب با مدیران شرکت آب و فاضلاب استان تهران برگزار شد و برای تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی نیز در سدهای لتیان و لار مصاحبه ها و نشستهای خبری انجام گرفت.

ارتقایی رشد مراکز آلاینده آب از زمان های گذشته تاکنون را قارچ گونه و سریع برشمرد و تاکید کرد: دستگاه های مرتبط باید با این بحران مقابله کنند و این اقدامی نیست که یک دستگاه به تنهایی بتواند آن را عملی کند و قطعا نیازمند همکاری همه دستگاه هاست.

معاون امنیتی انتظامی استانداری تهران نیز در بازدید از حوضه آبریز سد ماملو گفت : سایر دستگاه ها برای جلوگیری از منابع آلاینده سد ماملو وارد شوند.‌

صفرعلی براتلو گفت: وظیفه همه ما مسئولان است که در زمینه مشکلات و چالش هایی که در خصوص منابع آلاینده آب وجود دارد اقدام جدی انجام دهند.

وی تاکید کرد: مشکلات سد ماملو در نشست آینده شورای تامین استان تهران مطرح خواهد شد تا با حضور سایر دستگاه های ذیربط درخصوص جلوگیری از منابع آلاینده حوضه سد ماملو تصمیم گیری شود.


منبع:زیست نیوز