باغ وحش «هیوستون» در آمریکا، امروز نخستین «خانه حشرات» را در تاریخ ۹۲ ساله این باغ وحش افتتاح خواهد کرد.

به گزارش زیست آنلاین از ایسنا این مکان میزبان برخی حشرات شگفت‌انگیز و سمی خواهد بود که در بیش از 20 زیستگاه مختلف در حیات وحش زندگی می‌کنند. باغ وحش هیوستون این مکان را که «خانه حشرات» نامیده در فضایی به وسعت 186 مترمربع طی مدت دو سال عملیات ساخت بنا و هشت ماه عملیات راه‌اندازی، احداث کرده است.

«کوین هوگ»، سرپرست باغ وحش کودکان «هیوستون» درحالی‌که کارگران در حال انجام آخرین مراحل آماده سازی این پروژه سه میلیون دلاری بودند ساخت این پروژه را خیره‌کننده قلمداد کرد و گفت: این حشرات را حتی به سختی می‌توان در حیات وحش دید. برای دیدن بسیاری از این حشرات باید به آفریقا یا مالزی سفر کرد. این حشرات در ارتفاعات دست نیافتنی درختان زندگی می‌کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، از حشرات شگفت‌انگیزی که در این خانه حشرات به نمایش درمی‌آیند می‌توان به عقرب‌های جنگل‌های آسیایی از مالزی،‌ حشره مرگ‌آور چشم سفید از آفریقای جنوبی و سوسک آبی که خود را به مردن می‌زند، اشاره کرد. این سوسک پشت آبی در مواجهه با شکارچیانی که طعمه‌های زنده را ترجیح می‌دهند خود را به مردن می‌زند. این خانه حشرات همچنین میزبان سوسک تک‌شاخ خال قرمز است که در جنوب شرقی آسیا زندگی می‌کند.

باغ وحش «هیوستون» در آمریکا با 22 هکتار وسعت در میان پربازدیدترین باغ‌وحش‌های آمریکا قرار دارد. این باغ وحش سال گذشته حدود دو میلیون و 200 هزار بازدیدکننده داشت.