مدیر ملی حفاظت از یوزپلنگ آسیایی با اشاره به ایجاد مرکز ثابت در شهرستان بافق برای حفاظت از یوزپلنگ آسیایی گفت: ‌قرار است سطح منطقه حفاظت شده بافق به پارک ملی ارتقاء یابد.


به گزارش زیست آنلاین از فارس هومن جوکار ، با اشاره به برگزاری بازی فوتسال میان تیم هنرمندان و تیم فوتسال شهرستان بافق با هدف حفاظت از یوزپلنگ آسیایی اظهار داشت: یکی از پیامدهای مثبت این بازی موافقت فرماندار و مجموعه فرمانداری به همراه سایر دستگاه‌های این شهرستان برای تخفیف بودجه‌ای به منظور ایجاد مرکز ثابت در راستای حفاظت از یوزپلنگ آسیایی است.


مدیر ملی حفاظت از یوزپلنگ آسیایی در ادامه به اشاره به موقعیت استراتژیک شهرستان بافق در خصوص نزدیکی به زیستگاه یوزپلنگ آسیایی افزود: موقعیت شهرستان بافق برای حیات یوز آسیایی استراتژیک بوده و از طرف آن به طور مستقیم در حیات این گونه جانوری تاثیر می‌گذارد.
وی اضافه کرد: علاوه بر ساخت مجموعه‌ای ثابت در این شهرستان برای حفاظت یوز‌ آسیایی، مقرر شد به پیشنهاد اداره پست این شهرستان در تمام نامه‌ها و امور اداری بافق‌، مهر مشترکی با نماد یوز که مطلب « نمی‌گذاریم بمیرد»‌در آن درج شده ثبت شود.


جوکار همچنین یادآور شد: شرکت سنگ آهن بافق نیز عنوان کرده است که تمام هزینه‌ها و بودجه‌های لازم را برای ارتقای منطقه حفاظت شده بافق به پارک ملی را متقبل می‌شود که منظور ایجاد مرکز ثابت در راستای حفاظت از یوزپلنگ آسیایی است.


مدیر ملی حفاظت از یوزپلنگ آسیایی با بیان اینکه احداث جاده میان‌گذر از دل این منطقه حفاظت شده هم اکنون متوقف شده است خاطر نشان کرد: چنانچه شاهد ارتقا سطح منطقه حفاظت شده به پارک ملی شویم بدون شک در آینده به هیچ عنوان احداث این جاده از سر گرفته نمی‌شود.