گلدفیش منگوله ای:دیگر نام های رایج:
مخملی توپ تخم مرغی

زادگاه:
ژاپن
سایز:
بیشترین سایز این ماهی 8 تا 10 اینچ (25 سانتی متر) می باشد.

طول عمر:
طول عمر این ماهی 10 تا 15 سال است.

توصیف بدنی:
گلدفیش منگوله ای دارای بدنی تخم مرغی شکل با منگوله هایی رشد کرده در سوراخ های بینی اش می باشد. ناستا سپتا یک گونه از منگوله ای است که اولین بار در سال 1900 دیده شد. نام منگوله ای به دلیل رشد بیش از حد گوشتی در سواخ های بینی اش است.

تنوع رنگ منگوله ای:
این ماهی دارای رنگ پشت زمینه ی آبی با رگه های بنفش، قرمز، نارنجی، زرد و قهوهای و خالهای مشکی است.

محل نگهداری:
این ماهی در تانکی 30 گالنی به راحتی می تواند با دیگر ماهی ها نگهداری شود به شرط آنکه دیگر ماهی ها سریعتر از او نباشند. شما می توانید از ماسه یا سنگ های رودخانه ای به عنوان بستر استفاده کنید. همچنین می توانید از گیاهان نرم و آکواریومی در تانکتان استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که در تانکتان از اشیای مصنوعی تیز استفاده نشده باشد. زیرا عضو گوشتی روی بینی اش ممکن است توسط نقاط تیز آسیب ببیند.

دما:
او به راحتی در دمای 65 تا 75 درجه فارنهایت(18 تا 23 درجه سانتی گراد) زنده می ماند. این ماهی به نور زیاد احتیاج دارد.

سطح شنا در آب:
گلدفیش منگوله ای در سطوح میانی آب شنا می کند.


تغذیه:
شما می توانید رژیم متنوعی شامل پلت های خیس خورده، پولکی ها، سبزیجات، میگو و کرم خونی برای او در نظر بگیرید.


توجه: کلیه ی مطالب و مقالات این سایت متعلق به پارسی پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران (Aka Networks) است. استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپیوتری ایران پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت می بایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله به این صورت ذکر کنید:

منبع: www.parsipet.ir
مترجم: مهرداد ( Discjockey )