فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران از دستگیری دو ماهیگیر غیر مجاز در محل سد ماملو خبر داد و گفت: ۳۰ قطعه ماهی و یک سنجاب زاگرسی در تهران کشف و ضبط شد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران اسماعیل میرانزاده با اعلام این خبر گفت: ماموران یگان حفاظت روز گذشته حین گشت و کنترل پارک ملی خجیر و رودخانه حفاظت شده جاجرود در محل سد ماملو به دونفر ماهیگیر غیر مجاز برخورد می‌کنند.

وی ادامه داد: پس از بازرسی از وسایل آنان دو دستگاه چوب چرخ و تعداد 30 قطعه ماهی از نوع ماهی سیاه از خانواده کپور ماهیان از این دونفر کشف و ضبط می‌کنند. پرونده تخلف این دو ماهیگیر غیر مجاز تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه هر گونه شکار و صید در پارک‌های ملی برابر قوانین و مقررات مربوطه ممنوع است، تصریح کرد: متخلفان به محض دستگیری با تشکیل پرونده قضایی به مراجع ذیصلاح معرفی می‌شوند.

میرانزاده ادامه داد:همچنین ماموران یگان حفاظت اداره کل در برخورد با مراکز غیر مجاز خرید و فروش جانوران وحشی، یک قطعه سنجاب زاگرسی که توسط شخصی دست فروش با معرکه گیری از این حیوان سوء‌استفاده می‌کرد را ضبط و به اداره کل منتقل کردند.

وی اظهار داشت: متاسفانه شخص دست روش با استفاده از ازدهام جمعیت از محل متواری شد. شهروندان در صورت مشاهده‌ هرنوع خرید و فروش جانوران وحشی، محیط زیست استان تهران را با شماره تلفن‌های 77359564 و 77355781 در جریان گذارند.