چیزهایی که هیچ کس راجع به گربه ها نمی داند!

حتما تا الان فکر می کردید گربه ها را خوب می شناسید اما با خواندن این مقاله حتی آن هایی که دوستدار سرسخت گربه سانان هستند چیزهایی می آموزن که هرگز نمی دانستند!

چیزهایی که هیچ کس راجع به گربه ها نمی داند!

1

. گربه ها چشم در چشمان طرف مقابل نمی اندازند.

زمانیکه گربه ها به طور اتفاقی تماس چشمی برقرار مبی کنند پلک می زنند و چشمانشان را تنگ می کنند. اگر می خواهید با یک گربه غریبه دوست شوید، موقعی که به شما نگاه می کند پلک بزنید و اطراف را نگاه کنید.
2. صدای خرخر گربه همیشه دلیل بر رضایت گربه نیست.

گربه ها وقتی صدای خرخر مانندی در می آورند بدین معناست که خوشحالند ، اما بعضی اوقات خرخر عمیق و بلند نشان از درد می باشد. اگر گربه تان را خوب می شناسید خیلی راحت می توانید تفاوت را در صدا، نوع رفتار و حرکتهایش حس کنید. اگر هم خودتان قادر به تشخیص نیستید با دامپزشکتان تماس بگیرید تا او به شما بگوید گربه ملوستان سالم است یا بیمار.


3. گربه ها صدای کودکانه شان را ترجیح می دهند.

به نظر می آید که گربه ها سیگنال های صوتی بچگیشان را حفظ می کنند تا بتوانند با صاحبانشان با آن لحن ارتباط برقرار کنند، اما برای ارتباط برقرار کردن با دیگر گربه ها از صدای بزرگسالیشان استفاده می کنند. صدای خُرخُر گربه های جوان تک آوایی می باشد در حالیکه گربه های بزگسال از دو یا سه آوای مختلف استفاده می کنند.4. گربه و شکلات کاکائویی با هم جور در نمی آیند.
درست مثل سگ ها، گربه ها هم با خوردن شکلات ممکن است مریض شوند و یا حتی بمیرند. کاکائوهایتان را جایی مخفی کنید که هرگز دست گربه تان به آن ها نرسد.4.گربه ها همیشه چرت نمی زنند.

گربه ها بیشتر دوست دارند در طول روز چرت بزنند تا اینکه بخوابند، اما اگر محیط به گونه ای باشد که بتوانند به خواب عمیقی فرو بروند مغزشان دقیقا همان امواجی که مغز ما هنگام خواب دیدن ایجاد می کند را تولید می کند.6. گربه ها از طریق دماغشان ارتباط برقرار می کنند.

حال و احوال پرسی دماغ به دماغ در گربه ها رایج نیست چرا که ممکن است به آنها صدمه ای وارد شود. اما گربه هایی که همدیگر را خوب می شناسند و مدت زمانی است که از همدیگر دور بوده اند اینکار را انجام می دهند تا ثابت کنند که یکدیگر را شناخته اند و از احوالات هم جویا شوند و اینکه این مدت کجا بوده و چکار می کرده اند دماغ به دماغ می شوند!7. گربه ها احتیاج به تعریف و تمجید دارند.

گربه ها چیزی به نام تنبیه را نمی شناسند.برای اینکه گربه تان به خوبی آموزش ببیند و حرفتان را گوش کند می بایست مدام تشویقش کنید، لوسش کنید و برای انجام کارهای خوب جایزه اش بدهید.


8. گربه ها با استفاده از گوشت دندانهایشان را تمیز می کنند.
هر روز یک تکه گوشت خام به گربه تان بدهید تا بجود به این ترتیب دندان ها و لثه هایش تقویت می شوند. گوشت بدون استخوان مرغ، خرگوش و گاو بهتر است.9. گربه ها از آفتاب لذت می برند.

اگر گربه تان قادر است گرمای شدید را تحمل کند به این دلیل است پیشگونه های گربه ها همگی در بیابان ها زندگی می کرده اند.10. خرخر گربه ها یک راز باقی مانده است.

دانشمندان هنوز دقیقا نمی دانند که صدای خرخر گربه ها چگونه ساخته می شود، اگرچه بعضی ها معتقدند که این صدا در دستگاه قلبی- عروقی گربه ایجاد می شود نه در گلو.

11. گربه ها به سرعت خرخر کردن را یاد می گیرند.

گربه ها از هفته اول بعد از تولد به طور مداوم با دم و بازدم یاد می گیرند که صدای خرخر را در بیاورند.12. قلب گربه ها تندتند می زند.

بسته به سن و سال گربه ها نبض این حیوانات بین 160 و 240 ضربه در هر دقیقه می باشد.(هرچه گربه جوانتر باشد ضربان قلب تندتری دارد).

برگردان توسط مجله دلگرم


منبع : دلگرم