دستگیری شکارچیان غیرمجاز پیش از اقدام به شکار در فیروزکوه

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: شکارچیانی که بصورت غیرقانونی و در فصل زاد و ولد حیات وحش به قصد انجام شکار غیرمجاز وارد منطقه شکار ممنوع کاوه ده شده بودند با هشیاری محیط بانان پیش از اقدام به شکار دستگیر شدند. همچنین متخلفین بابت شکار غیرمجازی که در گذشته انجام داده بودند ملزم به پرداخت جریمه نقدی شده و در دادگاه نیز محاکمه خواهند شد.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان فیروزکوه گفت: بعد از ظهر روز جمعه (۱۳۹۳/۲/۱۲) نیروهای یگان محیط زیست شهرستان فیروزکوه حین گشت و کنترل در منطقه شکار ممنوع کاوه ده متوجه حضور یک گروه ۳ نفره از شکارچیان غیرمجاز در ارتفاعات موسوم به ده گردان شده و به تعقیب آنها پرداختند.
رضا کرمی افزود: متخلفین با مشاهده مامورین اقدام به فرار نموده و پس از چندین ساعت تعقیب و گریز در ساعت ۱۰ شب در محاصره و دستگیر شدند.………
..
تصویر: اسلحه و مهمات کشف شده از شکارچیان غیرمجاز در منطقه شکارممنوع کاوه ده فیروزکوه

رضا کرمی گفت: از متخلفین یک قبضه اسلحه شکاری دولول، تعدادی فشنگ چهارپاره (فشنگ غیرمجازی که به منظور شکار پستانداران بزرگ جثه استفاده می شود)، تعدادی فشنگ ساچمه زنی و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.
همچنین در جریان بررسی گوشی تلفن همراه شکارچیان، تصاویری از لاشه یک راس قوچ وحشی بدست آمد و به دنبال کشف این تصاویر متخلفین نیز به شکار غیرمجاز یک قوچ وحشی اعتراف نمودند.

متهمین پس از پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست به مبلغ ۱۸ میلیون ریال ناشی از شکار غیرمجاز یک راس قوچ وحشی، جهت سیر مراحل قانونی به دادگاه معرفی شدند.