محیطبانان هرمزگان درجستجوی عامل کشتار بیرحمانه میش مادر و زنده گیری دو بره

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: شکارچی متخلف و بیرحمی که پس از کشتار یک میش وحشی مادر در مقابل چشمان دو بره اش، بره ها را نیز زنده گیری کرده و به منزل خود منتقل نموده بود با تلاش محیط بانان بندرعباس شناسایی شده و بزودی دستگیر خواهد شد.
معاون فنی حفاظت محیط زیست هرمزگان در این باره گفت: به دنبال دریافت گزارشی از همیاران محلی مبنی بر انتشار صدای شلیک گلوله در منطقه آزاد سلوبلم از توابع شهرستان بندرعباس، نیروهای یگان حفاظت محیط زیست استان هرمزگان عازم منطقه مذکور شده و جستجو پرداختند.
ریاضی فر افزود: محیط بانان حین جستجو بقایای لاشه یک شکار را بر روی زمین مشاهده نموده و همیاران محلی نیز اعلام کردند که شکارچی غیرمجاز را دیده اند که پس از کشتار یک میش وحشی در مقابل بره هایش، دو بره تازه متولد شده آنرا زنده گیری کرده و از منطقه خارج شده است.

……………..
تصویر: بره میش و بره قوچ کشف شده از منزل شکارچی غیرمجاز در مناطق آزاد بندر عباس

ریاضی فر گفت: مامورین با همکاری مخبرین محلی هویت شکارچی مربوطه را شناسایی نموده و طی هماهنگی با دادستان نسبت به دریافت حکم ورود به منزل فرد متخلف اقدام نمودند.

محیط بانان پس از اخذ نیابت قضایی وارد منزل متخلف شده و در بازرسی از این مکان یک بره میش و یک بره قوچ وحشی متعلق به میش شکار شده را کشف نمودند.
شکارچی غیرمجاز دقایقی پیش از حضور محیط بانان از موضوع مطلع شده و به همراه برخی آلات و ادوات جرم منزل را ترک کرده و متواری شده بود.
هم اکنون حکم جلب متهم از طرف قاضی پرونده صادر شده و تلاش برای شناسایی مخفیگاه و دستگیری مجرم فراری ادامه دارد.