روزگارنو: فرستادن قورباغه ها به خانه بخت برای باریدن بارانفرستادن قورباغه ها با احترام به خانه بخت برای باریدن باران!

پس از اخم ابرها و نباریدن باران، ساكنان روستاي آسام هند بنابر يك رسم قديمي با برگزاري مراسم ازدواج دو قورباغه، طلب باران كردند. علاوه بر ساکنان این روستا، صدها تن نیز از روستاهای همجوار به تماشای این ازدواج آمده بودند. ساكنان اين روستا معتقدند كه برگزاري اين ازدواج غيرمعمول باعث بارندگي مي‌شود و مي‌تواند آنان را از خشكسالي و قحطي آب نجات دهد.دو گروه از زنان به صورت جداگانه، قورباغه های نر و ماده را به حمام می برند و سپس به آنها به لباس مخصوص می پوشند و جواهرات می آویزند تا برای عروسی مهیا گردند. پس از انجام مراسم نیز آنها به راز و نیاز با خدایشان پرداخته و از او سپاسگزاری کرده و برای این زوج تازه به هم رسیده نیز دعا می کنند. سپس آنها را به نزدیکی یک رودخانه برده و برای ماه عسلشان آنها را تنها می گذارند!... به این امید که باران لازم برای فصل برداشت از آسمان ببارد.

در بخش‌هايي از هند، اين تصور وجود دارد كه قورباغه‌ها قدرت ويژه‌اي دارند و مي‌توانند هنگام بارش باران را حدس بزنند و با ايجاد صداهايي مردم را خبردار كنند.

اگرچه اين رسوم براي بيشتر مردم امري عجيب است اما تعدادي از هندي‌ها اقدام به برگزاري مراسم ازدواج حتي براي ميمون‌ها مي‌كنند تا باران ببارد.

همچنین مردم سراسر هند معتقدند قورباغه ها دارای توانایی های فوق العاده ای هستند و روز عروس آنها نیز روز خوبی محسوب می شود. مردم این روستای دورافتاده هند،از روز قبل از مراسم قورباغه ها را با رنگ پرتقالی و گلهای وحشی زینت کرده و در تدارک مراسم هستند.منبع : برترین ها