گلدفیش دم طاووسیدیگر نام های رایج:
گلدفیش جیکین
زادگاه:
ژاپن
سایز:
آخرین سایز رشد این ماهی 9 اینچ (25 سانتی متر) است.
طول عمر:
میانگین طول عمر 15 سال می باشد.
توصیف بدنی:
گلدفیش دم طاووسی یکی از زیباترین گونه های گلدفیش می باشد. زیبایی بی نهایت این ماهی، او را از دیگر گونه ها متمایز می کند. او دارای بدنی کوچکتر از گلدفیش معمولی بوده و دم چند تکه او به اطراف باز شده است. به جز باله پشتی او، دیگر باله ها تک می باشند. دم زیبای او وقتی از پشت دیده می شود، گویی 4 تکه است.این روزها گلدفیش دم طاووسی کمیاب شده است.
تنوع رنگ جیکین:
جیکین قرمز و سفید (رنگ قرمز در نقاط مشخص) یا به رنگ کرباسی می باشد. تکثیر کنندگان تلاش می کنند تا به ماهی تمام سفیدی با باله های قرمز، آبشش قرمز و لبهای قرمز دست پیدا کنند.اما به هر حال این امر بسیار مشکل می باشد.
محل نگهداری:
ما می توانیم به دلیل نیاز این ماهی به شرایط طبیعی به راحتی در برکه ها استفاده کنیم.این ماهی می تواند به گرمای طبیعی و نور خورشید خود را وفق داده و جلبک ها نقاط قرمز او را درخشان تر می کنند. شما می توانید از آنها در آکواریوم نگهداری کنید اما هرگز به حداکثر طول خود (9 اینچ) دست پیدا نمی کنند.
سطح حرکت در آب:
این ماهی می تواند در تمامی سطوح آب شنا کند.
تغذیه:
گلدفیش دم طاووسی عاشق خوردن تمامی منابع غذایی مانند سبزیجات، پلت ها و فلیک ها می باشد.
تکثیر:
دم طاووسی برای تکثیر بسیار دشوار است.
توجه: کلیه ی مطالب و مقالات این سایت متعلق به پارسی پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران (Aka Networks) است. استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپیوتری ایران پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت می بایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله به این صورت ذکر کنید:

منبع: www.parsipet.ir
مترجم: مهرداد ( Discjockey )