کشف میش وحشی یکساله و بزغاله وحشی ده روزه در شهرستان کهنوج

۲ اردیبهشت ۱۳۹۳
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: بر اساس اطلاعات بدست آمده مبنی بر نگهداری یک میش وحشی در داخل یک باغ شخصی در روستای چاه زیارت از توابع شهرستان کهنوج در استان کرمان، نیروهای یگان محیط زیست پس از اخذ مجوز قضایی وارد باغ مربوطه شدند.
رئیس اداره محیط زیست کهنوج در این باره گفت: محیط بانان در جریان بازرسی از این مکان یک راس میش وحشی که سال قبل زنده گیری شده و حدود یکسال در این مکان نگهداری میشد را کشف و به اداره محیط زیست منتقل نمودند.

………….تصویر: میش وحشی کشف شده از یک باغ شخصی در روستای چاه زیارت شهرستان کهنوج
حجت اله مرادی افزود: صاحب باغ به جرم زنده گیری و نگهداری گونه جانوری وحشی بازداشت و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی گردید.
همچنین مامورین پلیس ۱۱۰ شهرستان کهنوج در جریان برخورد با طرفین یک نزاع خیابانی متوجه حمل یک حیوان توسط یکی از طرفین درگیری شدند.

…………..تصویر: بزغاله وحشی کشف شده از یک متخلف توسط نیروی انتظامی در شهرستان کهنوج
مرادی گفت: مامورین پلیس ضمن بازداشت شخص مربوطه نیروهای محیط زیست را در جریان قرار دادند. با حضور محیط بانان مشخص شد که حیوان مذکور یک راس بزغاله وحشی حدودا ده روزه می باشد که توسط فرد متخلف زنده گیری و از طبیعت خارج شده است.
ضمن انتقال بزغاله وحشی به اداره محیط زیست، متهم جهت رسیدگی به جرم تحویل مراجع قضایی گردید.

متاسفانه میش وحشی کشف شده به دلیل یکسال تغذیه دستی و زندگی در کنار انسان و بزغاله وحشی ده روزه نیز به دلیل سن بسیار کم و عدم توانایی زندگی در طبیعت، قابلیت رهاسازی نداشته و از چرخه طبیعی خارج شده اند.