لسولا

این اسم عجیب متعلق به یک گونه جدید از میمون ها است که برای اولین بار در کنگو و در سال ۲۰۰۷ دیده شده است. این میمون یکی از چندین گونه ای است که در چند دهه اخیر در آفریقا کشف شده است. برای اولین بار دو محقق از موزه حیات وحش آمریکا این میمون را دیدند. نکته بسیار جالب و عجیب در مورد لسولا صورت آن است که در میان دیگر موجودات بیشتر به انسان ها شباهت دارد و همین نکته باعث معروفیتش شده است.


wattled smoky honeyeater

این نوع خاص از پرنده برای اولین بار در سال ۲۰۰۵ و گینه کشف شد. نکته اصلی در مورد آن صورت تقریبا زرد و قرمز آن است که بسیار عجیب و در عین حال زیباست. این پرنده با داشتن رنگ های مختلفی به دور چشمانش شکار بسیاری آسانی برای شکارچیان خواهد بود و از همین رو تعداد آن بسیار کم است. البته این روزها این پرنده تحت مراقبت های ویژه نگه داری می شود.


****lara Garuda

این حشره دارای ظاهری بسیار خاص است و در سال ۲۰۱۱ و در اندونزی برای اولین بار دیده شد.این حشره که بیشتر به زنبورهای عسل شباهت دارد در اندازه های مختلف دیده شده است که معمولی ترین اندازه آن تقریبا ۵ سانتی متر بوده است.به گزارش پارس ناز ظاهر آن به گونه است که شاید تسیار ترسناک به نظر برسد اما در باطن موجودی بسیار ساده و کم خطر است.


Paracheilinus Nursalim

این موجود در سال ۲۰۰۸ و در یکی از دماغه های شبه جزیره گینه نو پیدا شد. رنگ های روشن و همچنین بدن براق آن برای اولین بار توجه بسیاری از محققان را به خودش جذب کرد. البته رنگ های مختلف آن نیز از جمله مهم ترین دلایل جالب بودن آن است. بسیاری از دوست داران محیط زیست می گویند منطقه زندگی این ماهی بسیار ایمن است و شانس بالایی برای ادامه حیات دارد.

منبع :سایت تفریحی و سرگرمی پارس ناز - ParsNaz.ir