حمله خرس قهوه ای در فارس دو نفر را مجروح و روانه بیمارستان کرد

۳۰ فروردین ۱۳۹۳
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: روز گذشته (جمعه ۱۳۹۳/۱/۲۹) ساعت ۱۰ صبح حمله خرس به یک خانواده از اهالی مرودشت که به منظور تفریح به منطقه تنگه خرسی واقع در پاسارگاد رفته بودند منجر به مجروح شدن دو تن از اعضا این خانواده شد.
خرس ها به احتمال فراوان یک مادر و توله هایش بوده اند و خرس مادر به منظور حمایت از توله ها به این خانواده حمله ور شده است.
مجروحان این حادثه با حضور به موقع نیروهای هلال احمر شهرستان پاسارگاد به بیمارستان امام جعفر صادق (ع) پاسارگاد منتقل شدند.

آقای مهدی روشنگر شخصی در اثر آسیب خرس مجروح شده است در بیمارستان به خبرنگار طنین پاسارگاد گفت: به منظور تفریح به تنگه خرسی رفته بودیم که ناگهان متوجه حضور چهار خرس در کنارمان شدیم.
به محض مشاهده خرس ها به همراه خواهرم قصد فرار داشتیم که یکی از خرس ها به من حمله کرد و پس از زخمی نمودن من به سمت خواهرم نیز حمله کرد ولی پس از آن خرس ها متواری شدند و ماهم توانستیم از این مهلکه جان سالم به در ببریم.

پزشک معالج آقای روشنگر اظهار داشت: در جریان حمله خرس بیمار از ناحیه سینه و دست دچار آسیب دیدگی شده و بازوی دست چپ وی دچار شکستگی شده است. خواهر وی نیز دچار کوفتگی و جراحت هایی سطحی شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس ضمن تایید این خبر گفت: حال عمومی مجروحین مناسب گزارش شده است البته قرار است یکی از آنها به بیمارستانی در شیراز منتقل شود.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی افزود: خرس از جمله حیواناتی است که به طور معمول به انسان حمله نمی کند مگر اینکه خود یا توله هایش را در خطر ببیند یا از ناحیه انسان مورد مخاطره قرار گیرد.
وی گفت: خانواده ها نیز باید مراقبت کرده و قبل از حضور در طبیعت اطلاعات کاملی از منطقه های مورد نظر خود داشته باشند و در صورت وجود حیوانات وحشی از حضور در آن مناطق پرهیز کنند.