رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود از دستگیری 10 نفر متخلف شکار و صید و کشف مقادیر زیادی سلاح و مهمات و گوشت شکار غیر مجاز در 20 روز گذشته توسط محیط زیست شاهرود خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران سمنان، مهدی خاتمی با بیان اینکه ایام تعطیلات نوروز 93 برای محیط زیست شهرستان شاهرود در بخش محیط طبیعی ایام پرکاری بود افزود: در 20 روز منتهی به تعطیلات پایان سال 92 و ابتدای سال جدید 10 نفر از متخلفین شکار و صید توسط مامورین اجرایی یگان حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود دستگیر شدند.

وی ادامه داد: این متخلفین در قالب 5 گروه بودند که دو گروه با همکاری موثر و صمیمانه پلیس امنیت و اطلاعات شاهرود شناسایی و بدام افتاده اند .

همچنین از متخلفین 6 قبضه انواع سلاح شکاری مجاز شامل 5 قبضه اسلحه گلوله زنی و یک قبضه ساچمه زنی ، بیش از 220عدد گلوله و 57 عدد فشنگ ساچمه که 39 عدد از آنها چهار پاره یا فشنگ ساچمه دست پر و غیر مجاز بوده است ، بیش از 50 گرم باروت و ادوات غیر مجاز ساخت و پرکردن فشنگ ساچمه ، مقداری گوشت و امعا و احشا مربوط به 4 راس شکار غیر مجاز و لاشه یک قطعه باقرقره کشف و ضبط شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود گفت: 4 قبضه از سلاح های مکشوفه حمل یا نگهداری غیر مجاز توسط شخصی غیر از صاحب سلاح داشته است که پرونده تمامی موارد مطروحه در محاکم قضایی شهرستان شاهرود در حال رسیدگی است.

خاتمی با تقدیر از همکاری مامورین نیروی انتظامی بویژه پلیس امنیت و اطلاعات افزود: خوشبختانه حساسیت همگانی جامعه نسبت به محیط زیست در حال افزایش است و اطلاع رسانی به موقع توسط دوستداران محیط زیست و حیات وحش در بسیاری از موارد موجب دستگیری متخلفین قبل یا حین شکار غیر مجاز شده است .

وی خاطر نشان کرد: با عنایت به وسعت مناطق تحت مدیریت محیط زیست در شهرستان شاهرود، توجه و همکاری همه مردم و مسئولین شهرستان جهت حفظ انفال الهی امری ضروری و اجتناب ناپذیر است .

منبع:زیست نیوز