یک شکارچی اهل بوکان در جنوب آذربایجان غربی با شکستن تفنگ خود به نشانه مخالفت با شکار با و به جمع دوستداران محیط زیست پیوست.
به گزارش زیست آنلاین به نقل از ایرنا، در آیینی که عصر روز سه شنبه به همین مناسبت در ارتفاعات برده زرد بوکان با حضور جمعی از مسوولان و علاقه مندان به محیط زیست برگزار شد، ˈعثمان رحمانیˈ یکی از شکارچیان با سابقه این شهرستان که سالها اقدام به شکار می کرد در حرکتی نمادین تفنگ خود را به نشانه اعتراض و مخالفت با شکار شکست.

در این آیین همچنین بیش از 50 نفر از صیادان کبک این شهرستان نیز در حمایت از اقدام این شکارچی بوکانی با آوردن قفس های حاوی کبک اقدام به رهاسازی آنها کردند.

این صیادان بیش از 70 قطعه کبک را در دامان طبیعت رهاسازی کردند و تصمیم گرفتند از این پس اقدام به صید و شکار هیچ پرنده ای نکنند.

در ادامه این مراسم قفس این کبک ها نیز توسط این صیادان به آتش کشیده شد.

معاون فرماندار بوکان در جمع شکارچیان سابق، این اقدام را کاری انسان دوستانه و خداپسندانه و در راستای آشتی با طبیعت و محیط زیست عنوان کرد و گفت: حفاظت از محیط زیست وظیفه ذاتی و انسانی تک تک آحاد جامعه است .

کمال خالندی با بیان اینکه همه شهروندان باید خود را یک محیط بان بدانند اظهار امیدواری کرد که با تداوم این جنبش خودجوش مردمی در کنار گذاشتن شکار و معدوم کردن ادوات شکار و رها سازی پرندگان این شهرستان به سوی سرزمینی عاری از شکار و تخلفات زیست محیطی پیش رفته و روزی فرا برسد که شکارچی در این منطقه وجود نداشته باشد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست بوکان نیز در این مراسم با قدردانی از این اقدام شکارچی بوکانی و دیگر صیادان این شهرستان در اعلام مخالفت خود با شکار اظهار کرد: در سالی که توسط رهبر معظم انقلاب به نام سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است اقدامات فرهنگی از این دست باید در سطح جامعه ترویج داده شود.

محمد احمدی افزود: با اقدامات فرهنگی خوبی که در سال های اخیر در زمینه صیانت از محیط زیست در کشور و بویژه این شهرستان صورت گرفته است خوشبختانه مردم مشارکت بسیار مناسبی را در این زمینه با مسوولان محیط زیست از خود به نمایش گذاشته اند.

در این آیین مسوولان ادارات حفاظت محیط زیست شهرهای جنوب استان آذربایجان غربی، جمعی از مسوولان بوکان و دوستداران و علاقه مندان به محیط زیست همچنین اعضای تشکلهای زیست محیطی این شهرستان نیز حضور داشتند.