حیات وحشی که از طبیعت جدا شوند هرگز حیوان خانگی نخواهند شد.

دامپزشک کلینیک پردیسان در گفتگو با خبرنگار محیط‌‌زیست باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه روباه حیوان خانگی نیست، گفت: روباه زمانی که کوچک است به علت زیبایی خاص ظاهری مورد علاقه بسیاری از افراد است تا به عنوان حیوان خانگی نگه‌داری شود، اما تحت هیچ شرایطی این حیوان، حیوان خانگی نیست.

معماریان ادامه داد: اول اینکه این حیوان از طبیعت گرفته شده، دوم اینکه بیماری‌های مشترکی با انسان دارد مانند بیماری‌های انگلی که باعث کیست در احشاء می‌شود، همچنین جنس نر آن بوی خیلی تندی دارد که حتی با شست و شو هم از بین نمی رود.

وی ادامه داد: این حیوان یک حیوان وحشی است و هر چقدر هم که آرام باشد امکان گاز گرفتن دارد و عده‌ای برای اهلی کردن آن دست به کارهای دردناکی می‌زنند.

دامپزشک کلینیک پردیسان با اشاره به روباهی که در پردیسان نگه‌داری می‌شود، گفت: عده‌ای سنگدل برای اهلی کردن این حیوان مبادرت به چیدن دندان‌های این روباه کرده‌اند تا آن را به عنوان خانگی نگهداری کنند که متأسفانه باعث شده تا مشکلات زیادی برای این حیوان ایجاد شود و دیگر نتواند به طبیعت برگردد.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان آگاه باشند که حیات وحش حیوان خانگی نیست و با جدا کردن آنان از طبیعت ضربه بزرگی به طبیعت و حیات وحش کشور خواهند زد.

منبع:باشگاه خبر نگاران