فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  20
لایک لایک:  11
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
 1. #1
  مدیر انجمن طبیعت و حیات وحش
  مدیر سایت گالری عکس

  تخصص
  -
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  شماره عضویت
  10572
  میانگین پست در روز
  4.13
  تعداد ارسال ها
  7,741

  8 تصاویر جدیدی از کشتار بیرحمانه حیات وحش در موته(تصاویر 16+)

  تصاویر جدیدی از کشتار بیرحمانه حیات وحش در موته

  ۲۲ اسفند ۱۳۹۲
  پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: ۳ نفر شکارچی شرور و سابقه دار که بوسیله موتورسیکلت های قاچاق و اسلحه غیرمجاز طی یک سال گذشته دست به کشتار صدها آهو، کل وبز، قوچ و میش، گرگ، کفتار و گراز در پناهگاه حیات وحش موته زده و با مشقت فراوان توسط محیط بانان دستگیر شده بودند، در کمال ناباوری در دادگاه تجدید نظر از بسیاری از اتهامات خود تبرئه شدند.
  در این گزارش تعدادی دیگر از تصاویر بدست آمده از جنایات این مجرمین را منتشر می کنیم.


  توضیح: متهمین از کلیه جنایاتی که در تصاویر این گزارش و تصاویر منتشر شده قبلی ملاحظه می کنید تبرئه شده اند!

  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​

 2. #2
  کاربر عالی

  تخصص
  كارمند.روانشناس
  محل سکونت
  بابل و تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  فنچ زبرا و نرگسی
  تاریخ عضویت
  Dec 2013
  شماره عضویت
  15053
  میانگین پست در روز
  0.27
  تعداد ارسال ها
  388
  چقدر مسخره.حتما یکم ازون گوشتا به قاضیه دادن و 4تا کارت عضویت تو چند تا نهاد.کسی اطلاعی از پروندش داره بهم از طریق پیام خصوصی اعلام کنه از بازرسی کل اقدام کنم.چندتا خبرنگار هم آشنا دارم رسانه ای کنم این خبر رو.هر چی از جزئیات میدونید بهم بگید.شهری که دادگاه تجدید نظر برگزار شد یا شکار انجام شد..اسم منطقه.اطلاعاتی از شکارچی.یا هر چیزی که میدونید.اصلش میخوام مسئولین اون دادگاه رو زیر سوال ببرم.توحوضی که ماهی نباشه قورباغه 7تیرکش میشه. بی قانون باشه اینها هم سو استفاده می کنند.

 3. #3
  مدیر انجمن طبیعت و حیات وحش
  مدیر سایت گالری عکس

  تخصص
  -
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  شماره عضویت
  10572
  میانگین پست در روز
  4.13
  تعداد ارسال ها
  7,741
  پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: ۳ نفر شکارچی شرور و سابقه دار که بوسیله موتورسیکلت های قاچاق و اسلحه غیرمجاز طی یک سال گذشته دست به کشتار صدها آهو، کل وبز، قوچ و میش، گرگ، کفتار و گراز در پناهگاه حیات وحش موته زده و با مشقت فراوان توسط محیط بانان دستگیر شده بودند، در کمال ناباوری در دادگاه تجدید نظر از بسیاری از اتهامات خود تبرئه شدند.

  رئیس اداره محیط زیست گلپایگان گفت: تنها بر اساس مستندات بدست آمده توسط محیط زیست، کشتار بیش از ۹۰ آهو توسط این ۳ متخلف اثبات میگردد.

  مرتضی جمشیدیان افزود: این متخلفین شرور با استفاده از موتورسیکلت های قاچاق اماراتی که ورود آنها به کشور به دلیل سرعت بسیار زیاد و قدرت مانور بالا ممنوع است با روش های ناجوانمردانه آهوان را آنقدر تعقیب می کنند تا حیوان از نفس افتاده و سپس با استفاده از اسلحه غیرمجاز یا چاقو حیوان را از پای درمی آورند.


  این افراد بارها توسط محیط بانان تعقیب شده اند اما هربار به سمت مامورین شلیک کرده و بوسیله موتورسیکلت های تندرو موفق به فرار میشدند.

  این شکارچیان شرور به غیر از تخلف شکار، با تخریب دیوار انبار پاسگاه محیط زیست یک دستگاه موتورسیکلت که از دیگر متخلفین ضبط گردیده بود را از پاسگاه محیط بانی موته سرقت نموده اند.


  جمشیدیان گفت: نهایتا در آبانماه سال گذشته ۲ نفر از شکارچیان متخلف را هنگامی که شبانه مشغول پروژکتور کشی و شکار آهو بودند مشاهده و با خودرو به تعقیب آنها پرداختیم.
  متخلفین بوسیله موتورسیکلت خود با سرعت زیاد اقدام به فرار کرده و پس از مدتی تعقیب و گریز تعادل خود را از داده و از روی موتورسیکلت به زمین خوردند. این دو شکارچی پس از زمین خوردن از جای خود برخاسته و با پای پیاده مشغول فرار به سمت ارتفاعات شدند اما با توجه به دشتی بودن منطقه متخلفین را با اتومبیل تعقیب و قبل از رسیدن به ارتفاعات دستگیر نمودیم.


  در زمان دستگیری، از این دو شکارچی غیرمجاز لاشه ۴ آهو، یک قبضه اسلحه غیرمجاز و یک موتوسیکلت قاچاق کشف و ضبط گردید.


  پس از بازداشت متخلفین، با حکم قضایی وارد مخفیگاه مهتمین شده و در بررسی از آن مکان در داخل یک چاه آب بقایای لاشه ۱۱ راس آهو و تعداد زیادی عکس و فیلم از صحنه های شکار غیرمجاز آهو، قوچ و میش، کل و بز، گراز، گرگ و کفتار توسط شکارچیان بدست آمده و متهمین پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.


  بررسی تصاویر بدست آمده نشان دهنده کشتار بیش از ۹۰ راس آهو و سایر جانوران وحشی توسط متهمین بود اما متخلفین در جریان بازجویی های صورت گرفته توسط نیروی انتظامی و همچنین در جلسه دادگاه بدوی به کشتار ۵۴ راس آهو، یک گراز، یک گرگ و یک کفتار اعتراف نموده و باقی تخلفات خود را نپذیرفتند و حتی منکر حضور خود در برخی از عکس ها شدند.
  با این وجود، متهمین بر اساس مستندات موجود و اعترافات صریح، از بابت شکار غیرمجاز ۵۴ راس آهو، یک گراز، یک گرگ و یک کفتار، حمل و استفاده از اسلحه عیرمجاز و سرقت یک موتورسیکلت از پاسگاه محیط زیست در دادگاه عمومی بخش میمه و شاهین شهر محاکمه شده و احکامی بشرح زیر برای مجرمین صادر شد:


  متهم ردیف اول پرونده به نام ح-ج :

  - دو سال حبس تعزیری بابت شکار غیرمجاز
  - ۶ ماه حبس تعزیری بابت سرقت یک دستگاه موتورسیکلت از پاسگاه محیط زیست
  - تحمل ۸۰ ضربه شلاق بابت سرقت یک دستگاه موتورسیکلت از پاسگاه محیط زیست
  - مصادره یک دستگاه موتورسیکلت و یک قبضه اسلحه غیرمجاز کشف شده به نفع دولت
  - پرداخت مبلغ یکصدو ده میلیون تومان جریمه نقدی بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز ۵۰ راس آهو، یک گرگ، یک کفتار و یک گراز  متهم ردیف دوم پرونده :


  - چهار ماه حبس تعزیری بابت سرقت یک دستگاه موتورسیکلت از پاسگاه محیط زیست
  - مصادره یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق کشف شده به نفع دولت
  - یکصد و پنجاه هزار تومان جریمه نقدی بابت مشارکت در شکار غیرمجاز


  متهم ردیف سوم پرونده :

  - ۱ میلیون تومان جزای نقدی بابت شکار غیرمجاز ۴ راس آهو
  - پرداخت مبلغ ۳ میلیون و هشتصد هزار تومان جریمه نقدی بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز

  رئیس اداره محیط زیست گلپایگان گفت: با اعتراض متهمین به احکام صادره در دادگاه بدوی، پرونده در بهمن ماه سال جاری به دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان ارسال و مورد بررسی قرار گرفته است.

  مرتضی جمشیدیان افزود: متاسفانه دادگاه تجدید نظر بدون دعوت از نماینده محیط زیست، تنها با حضور متخلفین تشکیل جلسه داده و با وجود اقرار صریح متخلفان در دادگاه بدوی و مدارک و مستندات موجود در پرونده (عکس ها، فیلم ها و اظهارات متخلفین در جریان بازجویی ها)، متهمین را از بخش عمده ای از اتهامات وارده تبرئه نموده است.


  بر اساس احکام صادره در دادگاه تجدیدنظر متهم ردیف اول از جرم شکار غیرمجاز ۳۹ راس آهو، یک گرگ، یک کفتار و یک گراز تبرئه و فقط از بابت شکار یازده راس آهو (که بقایای لاشه آنها از مخفیگاه وی کشف شده) مجرم شناخته شده است.


  متهم ردیف اول از بابت جرم سرقت موتورسیکلت از پاسگاه محیط بانی نیز تبرئه شده است و بنابراین مجازات ۶ ماه حبس و ۸۰ ضربه شلاق بابت سرقت نیز لغو گردیده است. همچنین دادگاه تجدیدنظر رای به استرداد موتورسیکلت قاچاق وی داده است.


  بنابراین مجازات متهم ردیف اول بشرح زیر کاهش یافته است:

  - دو سال حبس تعزیری بابت شکار غیرمجاز
  - پرداخت مبلغ ۲۲۰ میلیون ریال جریمه نقدی بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز یازده راس آهو  همچنین طبق رای دادگاه تجدیدنظر، موتورسیکلت قاچاق متهم ردیف دوم نیز می بایست به وی بازگردانده شود و صرفا رای بدوی صادره برای متهم ردیف سوم در دادگاه تجدیدنظر بدون تغییر مورد تایید واقع شده است.


  مرتضی جمشیدیان رئیس اداره محیط زیست گلپایگان گفت: در نظر داریم مراتب را به مقامات بالاتر گزارش داده و بر اساس ماده ۱۸ قانون مجازات اسلامی از ریاست قوه قضائیه خواستار پیگیری مجدد این پرونده هستیم.


  پناهگاه حیات وحش موته بهترین زیستگاه آهو در کشور به شمار می رود اما در صورت عدم برخورد قاطع قضایی با شکارچیان شرور، اکوسیستم منطقه رو به نابودی رفته و جمعیت آهو و سایر وحوش آن به زودی از بین خواهد رفت.
  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 10th March 2014, 09:33 PM
 2. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 3rd March 2014, 08:16 AM
 3. تصاویری از مرغ ماهی خوار شمالی
  توسط saahel در انجمن گالری تصاویر
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 23rd February 2014, 06:58 PM
 4. خانه ای رویایی برای گربه ها+تصاویر
  توسط RAMIN در انجمن تصاویر دنیای حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 20th February 2014, 02:44 PM
 5. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 17th February 2014, 09:49 AM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ