برگرفته از کتاب "راهنمای جامع نگهداری حیوانات" اثر "جنیفر تامسون" (A Comprehensive Pet Owner's Guide )
مترجم: مهرداد نجفیگلدفیش ستاره دنباله دار:

دیگر نامهای رایج: دم پرستویی

زادگاه: اولین بار در آمریکا و اروپا تولید شد.

سایز: حداکثر سایز 12 تا 14 اینچ (36 سانتی متر ) می باشد.

طول عمر: تا حدود 20 سال.

توصیف بدنی:
شکل بدن ستاره دنباله دار دراز و لاغر است. آنها باله پشتی بلندی داشته ودارای دمی پهن می باشند.ماهی ستاره دنباله دار دارای دمی مانند قیچی باز شده و پولکهایی نقره ای است که او را از دیگر گونه های گلدفیش متمایز می کند. ستاره دنباله دار سریعترین شناگران در میان گونه های گلدفیش می باشند.

تنوع رنگ ستاره دنباله دار:
ستاره دنباله دار دارای دو رنگ نقره ای و کرباسی بوده و ممکن است دارای رگه های قرمز، سفید، نارنجی، زرد، قهوه ای و نقاط مشکی باشند. ستاره دنباله دار قرمز و سفید در چین ستاره دنباله دار ساراسا نامیده می شود.

محل نگهداری:
سایز و سرعت مشخص گلدفیش ستاره دنباله دار باعث می شود که بهترین گزینه برای او برکه باشد.آنها می توانند زمستان های سرد را تا زمانیکه آب به طور کامل یخ نزده است، در برکه زندگی کنند. اگر سطح آب برکه به طور سراسری یخ زد فقط به خاطر داشته باشید که یک سوراخ روی یخ برای تبادل اکسیژن و گازها ایجاد کنید. همچنین می توانیم ستاره دنباله دار را در آکواریوم با حجم 30 تا 40 گالن به صورت ماهی تک نگهداری کنیم.

دما:
دمایی که می توانید این ماهی را نگه دارید بین 33 تا 90 درجه فارنهایت (0.5 تا 32 درجه سانتی گراد) است.

شرایط آب:
شرایط آب برای این ماهی ph 6.8 تا 7.2 و dh بین 2 تا 12 می باشد.

سطح حرکت در آب:
ستاره دنباله دار سریعترین شناگر است و می تواند در تمامی سطوح آب شنا کند.

تغذیه:
این گونه از گلدفیش بسیار پر خور بوده و همه چیز می خورند.اگر از دیگر گونه های ماهی در یک برکه زندگی می کردند این احتمال وجود دارد که آنها گرسنگی نکشند زیرا ستاره دنباله دار همه غذاها را خواهد خورد.رژیم غذایی آنها شامل اسپیرولینا، سبزیجات مانند اسفناج، خیار، کاهو، نخود فرنگی و تمامی انواع پلت ها و فلیک هاست. آنها همچنین از جلبک های رشد کرده در کف برکه ها به عنوان غذای مختصر استفاده می کنند.

تکثیر:
تکثیر در برکه بسیار راحت می باشد. آنها حدود 1000 تخم یا بیشتر می گذارند. نوزادان در 5 تا 6 روز از تخم هچ شده و رنگ ماهی در 6 تا 8 ماهی ظاهر می شود. بخاطر داشته باشید که پس از اتمام تخم ریزی والدین را از برکه جدا کنید زیرا تخم ها را خواهند خورد.

روی دیگر سکه:
گلدفیش ستاره دنباله دار ماهی مجللی نبوده و عموماٌ به عنوان خوراک دیگر ماهی ها استفاده می شود. بار دیگر وقتی به فروشگاه حیوانات مراجعه کردید از تانک خوراک ها بازدید کرده و ممکن است یک گلدفیش ستاره دنباله دار زیبا به خانه خود بیاورید.

توجه: کلیه ی مطالب و مقالات این سایت متعلق به پارسی پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران (Aka Networks) است. استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپیوتری ایران پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت می بایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله به این صورت ذکر کنید:

منبع: www.parsipet.ir
مترجم: مهرداد ( Discjockey )