استفاده از سلاح‎های پیشرفته توسط شکارچیان، مشکل محیط زیستفرمانده یگان حفاظت محیط زیست ایلام گفت: ۱۷۷متخلف در حوزه محیط زیست استان دستگیر شده است

به گزارش زیست آنلاین به نقل از ایرنا ، محبیان در نشست هماهنگی یگان‎های حفاظت محیط زیست استان‎های همجوار با لرستان، اظهار کرد: در سال گذشته بیش از 68 فقره تخلف در استان ایلام ثبت شده که منجر به دستگیری 177 نفر شده است.

وی ادامه داد: در خصوص آبزیان نیز 15 مورد تخلف گزارش شده و ارسال مکاتبه در این رابطه مورد تاکید است.

محبیان یادآور شد: مرز استان ایلام با لرستان توسط رودخانه سیمره مشخص و تاکنون چند مورد تخلف با همکاری شهرستان‎های دره‎شهر و کوهدشت مورد شناسایی و پیگرد قرار گرفته است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست ایلام اضافه کرد: متاسفانه این استان در بحث خرید و تجهیز قایق موتوری و دیگر تجهیزات با محدودیت‎هایی روبروست و درخواست می‎شود مسئولان همکاری‎های لازم را با ما داشته باشند.

در ادامه فرمانده یگان حفاظت محیط زیست همدان نیز گفت: مجوزدار شدن سلاح‌های بدون مجوز و استفاده از سلاح‎های پیشرفته توسط شکارچیان از مسائلی است که گونه‎های محیط زیستی را در معرض تهدید قرار داده، همچنین عدم استفاده از سلاح در مناطق هم مرز با استان‎های دیگر نیز ازجمله مشکلات است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مرکزی هم کمبود نیرو را اصلی‌ترین مبحث در این استان برشمرد و گفت: متاسفانه در بحث پیگیری قانونی پرونده‎های حقوقی محیط زیست کاستی‎هایی رویت می‌شود و لازم است اقداماتی صورت گیرد.

جودکی در رابطه با خرید و فروش سمندر لرستانی هم بیان کرد: سه سالی است که طی نشست‎هایی با مسئولان ذیربط، این موضوع در دستور کار قرار داده شده تا در صورت مشاهده و اعلام مراکز خرید و فروش سمندر لرستانی، پرونده به مراکز قضایی ارجاع داده شود.
منبع:ایرنا