پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به دنبال مشاهده رد خون و آثار شکار در زیستگاه آهو در پارک ملی سرخه حصار، نیروهای یگان محیط زیست پارک های ملی خجیر و سرخه حصار پس از مدتی تحقیق و جستجو موفق به شناسایی یک شکارچی متخلف از ساکنین بومی حاشیه منطقه شدند.
امامعلی یگانزاده رئیس اداره پارک های ملی خجیر و سرخه حصار در این باره گفت: روز یکشنبه ۹۲/۱۲/۱۱ طی هماهنگی با مقام قضایی، پس از دریافت حکم ورود به منزل، به همراه مامورین انتظامی کلانتری خاورشهر بصورت ناگهانی وارد یک منزل مسکونی در روستای لپه زنک شده و به تفتیش این مکان پرداختیم.

امامعلی یگانزاده افزود: در جریان بازرسی از این منزل مسکونی پوست و سر دو راس آهو به همراه یک قبضه اسلحه گلوله زنی ۲۷۰ کشف و ضبط و یک نفر متهم در این زمینه دستگیر شد.

رئیس اداره پارک های ملی خجیر و سرخه حصار گفت: متهم بازداشت شده به شکار غیرمجاز ۲ آهو در پارک ملی سرخه حصار اعتراف نموده و پس از تنظیم صورتجلسه تخلف و تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی گردید.

پارک ملی سرخه حصار تنها زیستگاه آهو در تهران به شمار می رود که جمعیتی بسیار شکننده در حدود کمتر از یکصد راس آهو در آن باقیمانده است.