مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: صدور مجوزهای فراوان و بی رویه برای سلاح های شکاری یکی از مشکلات تهدید کننده حیات وحش این استان است.
به گزارش زیست آنلاین به نقل از ایرنا: حسن عباس نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مسئولان صادر کننده این مجوزها می پرسیم که این صدور بی رویه سلاح های شکاری با چه هدفی انجام می شود.

وی اظهار کرد: الان فشار مضاعفی بر حیات وحش استان وارد می شود و بقدری این فشار بالا گرفته است که شکارچیان حتی روی به شکار حیواناتی چون خارپشت و پرندگان با گوشت غیر خوراکی و حتی مارمولک و غیره هستند.

وی ادامه داد: محیط بانان این اداره در راستای حفاظت کامل از حیات وحش به صورت شبانه روزی مشغول حفاظت و پایش این مناطق هستند که حتی در روزهای گذشته شاهد تیراندازی شکارچیان متخلف به این افراد بودیم.

عباس نژاد ادامه داد: هم اکنون قانون نیز حمایت چندانی از محیط بانانی که به خاطر حفاظت از حیات وحش با کمترین میزان حقوق فعالیت می کنند ندارد و این موجب بی رحمی و بی انصافی شکارچیان نسبت به محیط بانان و دست درازی بیشتر آنان به حیات وحش شده است.

بر اساس اعلام مسئولان حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی مجوزهای زیادی برای سلاح های شکاری در استان صادر شده و یا در حال صدور است که نیازمند تجدیدنظر مسئولان متولی در صدور این مجوزهاست.

روز 12 اسفند ماه روز جهانی حیات وحش نامگذاری شده است.

منبع:زیست آنلاین