معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: طرح "جاده سبز و سواحل آبی" با هدف حذف پسماند در مسیر جاده های عبوری به شمال کشور با استانداران شش استان هفته جاری به امضا می رسد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد مجابی در حاشیه تودیع و معارفه مدیران کل سابق و جدید حفاظت محیط زیست استان البرز در جمع خبرنگاران در کرج اظهار داشت: دوشنبه هفته جاری تفاهم نامه ای با شش استاندار کشور با حضور ریاست سازمان حفاظت محیط زیست به امضا خواهد رسید که طی آن طرح جاده سبز و سواحل آبی کشور بررسی می شود.

وی گفت: این تفاهم نامه استانهای حاشیه دریای خزر و استانهایی عبوری برای رسیدن به شمال کشور را در برمی گیرد و در همین هفته منعقد می شود.

مجابی با بیان اینکه زیبنده نیست جاده های منتهی به سواحل خزر مملو از پسماند باشد، تاکید کرد: باید تک تک مردم را نسبت به حفاظت از محیط زیست آگاه کنیم تا به نتیجه برسیم.

وی همچنین از تبدیل وضعیت 440 تن از محیط بانان و آغاز به کار صندوق ملی محیط زیست تا پایان سال جاری خبر داد و افزود: فعالیت این صندوق به مدت هشت سال متوقف شده بود اما با اصلاح مواد قانونی تا پایان سال جاری آغاز به کار خواهد کرد.

منبع:زیست نیوز